Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 228 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 228 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 425 մարդ, մահացել է 11 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 284 061 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 275 024 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 828:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 9211 փորձարկում, այդ թվում 5090-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 4121-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.48% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.81%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.1%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 219 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 876 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 218 անձ:

В Грузии выявлено 228 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 425 человек, 11 пациентов умерли.
За прошедшие сутки в стране было проведено 9 211 тестов.
В Грузии выявлен 284 061 случай заражения коронавирусом, из которых 275 024 человек выздоровели, а 3822 скончались.
219 человек находятся в режиме карантина, 1876 – под наблюдением в стационаре, 218 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 228 новых случаев коронавируса