Հայրենիքի փրկության շարժումը սկսում է մարզային հանդիպումներն ու հավաքները
Մարտի 28-ին կայացած հանրահավաքի ժամանակ Հայրենիքի փրկության շարժումը հայտարարել է պայքարի նոր փուլի մեկնարկի մասին։
Պայքարի հիմնական գործողություններն առաջիկա օրերին տեղափոխվելու են Հայաստանի տարբեր բնակավայրեր։ Արդեն հայտարարվել է մարզային հանդիպումների ու հանրահավաքների և դրանց վայրերի մասին։
Մեկ անգամ ևս արձանագրում ենք, որ Ազգային ժողովի իշխանական խմբակցությունը դադարել է կատարել ՀՀ Սահմանադրությամբ և օրենքներով սահմանված իր պարտականությունները՝ դառնալով ամուլ, անսկզբունքային, սեփական քաղաքական, քաղաքացիական դիրքորոշում չունեցող մարդկանց հավաքականություն, որն ուղղակի վերածվել է հայրենադավ իշխանության ու անձամբ վարչապետի աթոռը զբաղեցնողի ձեռքում լոկ քվեարկության կոճակ սեղմողի:
Այսօրվանից ազատում ենք Դեմիրճյան փողոցը՝ հայտարարելով, որ մարզային այցելություններից հետո արժանապատիվ քաղաքացիները վերստին կվերադառնան Բաղրամյան-Դեմիրճյան փողոցներ:
Կոչ ենք անում մեր հայրենակիցներին ինքնակազմակերպվել բոլոր համայնքներում, ոտքի ելնել և ակտիվորեն մասնակցել Հայրենիքի փրկության շարժման հանդիպումներին ու հավաքներին։
Դավաճանի հեռացման համաժողովրդական պահանջը պետք է միասնաբար վերածենք համաժողովրդական պայքարի՝ կանխելով նորանոր զիջումներն ու թրքահաճո քաղաքականությունը:
Առաջին հանդիպման վայրն ու ժամը՝
Ապրիլի 6 (երեքշաբթի), ժամը 14։00, Սևան քաղաք, Սուրեն Զաքարյանի անվան մշակութային պալատի հարակից հրապարակ։

Улица Демирчяна будет разблокирована, начинаются областные визиты – заявление
Улица Демирчяна будет разблокирована, начинаются областные визиты. Об этом говорится в заявлении Движения по спасению Родины.
«С сегодняшнего дня освобождаем улицу Демирчяна – после областных визитов достойные граждане вновь вернутся на улицы Баграмяна-Демирчяна.
Призываем наших соотечественников самоорганизоваться во всех общинах, подняться и активно участвовать во встречах и собраниях Движения.
Всенародное требование об отставке предателя совместными усилиями должны быть превращены во всенародную борьбу для пресечения новых уступок и протурецкой политики.
Первая наша областная встреча пройдет 6 апреля в 14:00 в городе Севан, на прилегающей к Дому культуры имени Сурена Закаряна площади», – говорится в заявлении.