Հայկ Չոբանյանն ազատվել է Տավուշի մարզպետի պաշտոնից
Որոշման մեջ, մասնավորապես, ասված է. «Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 160-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և «Տարածքային կառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
Հայկ Չոբանյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզպետի պաշտոնից»:
Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ Հայկ Չոբանյանը նշանակվելու է Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար:
Կառավարության որոշմամբ Հայկ Չոբանյանն ազատվեց Տավուշի մարզպետի պաշտոնից:

Айк Чобанян будет назначен министром высокотехнологической промышленности Армении
На сегодняшнем заседании правительства Армении Айк Чобанян был освобожден от должности губернатора Тавушского марза. Он будет назначен на пост министра высокотехнологической промышленности РА.
Никол Пашинян сообщил, что министр высокотехнологической промышленности Акоп Аршакян покидает свой пост и поблагодарил последнего за выполненную работу.