Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման աշխատանքները այսօր իրականացվում են Ասկերանի վերին ենթաշրջանի՝ Ավետարանոց համայնքի ուղղությամբ և Մարտունու շրջանում
ՆԳ նախարարության փրկարար ծառայության ջոկատներն այսօր զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման աշխատանքները երկու ջոկատով շարունակում են Ասկերանի վերին ենթաշրջանի՝ Ավետարանոց համայնքի ուղղությամբ և Մարտունու շրջանում, տեղեկացնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից մինչ օրս հայտնաբերվել և տարհանվել է 1526 աճյուն: Նախնական տվյալներով 26-ը՝ քաղաքացիական անձինք են:

Поисковые работы сегодня будут проводиться в направлении села Аветараноц и Мартуни
Поисковые работы сегодня будут проводиться двумя отрядами в направлении села Аветараноц Аскеранского подрайона и Мартунинского района. Об этом сообщает ГСЧС МВД Арцаха.
С начала поисковых работ на территориях, не находящихся под контролем Арцаха, обнаружено 1526 тел. По предварительным данным, 26 погибших – гражданские лица.