Սղնախ գյուղի ուղղությամբ իրականացված որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն
Ասկերանի վերին ենթաշրջանում՝ Սղնախ գյուղի ուղղությամբ տեղի ունեցած որոնումների ընթացքում այսօր հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
Վերջինս, նախնական տվյալներով ռազմական գործողություններին մասնակցած ժամկետային զինծառայող է:
ԱԻ պետական ծառայության փրկարար ջոկատները, որոնումները կշարունակեն վաղը՝ Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում:
Այսպես, որոնումների ընթացքում, մինչ այսօր հայտնաբերվել է 1524 աճյուն:

Сегодня в ходе поисков было обнаружено еще одно тело – Госслужба по ЧС Арцаха
Сегодня, 29 марта, во время поисковых работ в верхнем подрайоне Аскерана, в направлении села Сгнах, было обнаружено еще одно тело. Об этом сообщает Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах.
По предварительным данным, последний – призывник, принимавший участие в боевых действиях.
Спасательные отряды Государственной службы по чрезвычайным ситуациям завтра продолжат поиски в районе Джракан (Джабраил).
По сей день в результате поисковых работ было обнаружено 1524 тела.