Հայաստանի ֆուտբոլի ընտրանին Երևանում հաղթեց Իսլանդիային (տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի ընտրանին Մունդիալ-2022 ընտրական փուլի շրջանակներում Երևանում ընդունելով Իսլանդիային առավելության հասավ 2:0 հաշվով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հանդիպման մեկնարկում թիմերի փոխանակվեցին մեկական վտանգավոր պահերով: Առաջին 15 րոպեներին վիճակագրությամբ առավելությունը Իսլանդիայի կողմն էր: Հյուրերը հիմնականում տիրում էին նախաձեռնությանը, իսկ Կապառոսի սաները շեշտը դրել էին արագ հակագրոհների վրա: Խաղակեսի վերջանամասում ավելի շատ հայ ֆուտբոլիստների էին գնդակով: Թիմերն ընդմիջման գնացին զրոյական ոչ-ոքի հաշվով:
Երկրորդ կեսի մեկնարկում Հայաստանի ընտրանին օգտագործեց իր հնարավորությունը` դիպուկ հարվածով 53-րդ րոպեին աչքի ընկավ Տիգրան Բարսեղյանը: Կապառոսի գլխավորած ընտրանին ակնհայտ իր կամքն էր թելադրում և իսպաանցի մասնագետի կատարած փոփոխությունը տվեց իր արդյունքը` խաղադաշտ մտած Խորեն Բայրամյանը կրկնապատկեց հաշվի առավելությունը: Ի վերջո Հայաստանի ընտրանին հաղթեց 2:0 հաշվով:
Հայաստանի հավաքականը երրորդ տուրի շրջանակներում կրկին Երևանում կխաղա Ռումինիայի հետ: Հանդիպումը կկայանա մարտի 31-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում և կմեկնարկի 20:00-ին:

Сборная Армении по футболу одержала вторую подряд победу (видео)
Во втором туре отборочного турнира чемпионата мира сборная Армении на «Республиканском» стадионе одержала красивую победу над командой Исландии со счетом 2։0.
Во втором тайме отличились нападающий казахстанской «Астаны» Тигран Барсегян и полузащитник российского «Ростова» Хорен Байрамян.
Напомним, что в первом туре отборочного турнира ЧМ-2022 национальная команда под руководством Хоакина Капарроса обыграла Лихтенштейн с минимальным счетом, а исландцы уступили сборной Германии со счетом 0:3.
В рамках третьего тура сборная Армении 31-го марта в Ереване примет команду Румынии.