Ջրականում և Վարանդայում որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 5 զինծառայողի աճյուն
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած հարավային թևում՝ Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջաններում մարտի 27-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Արցախի փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել են ևս 5 զինծառայողի աճյուն:
Այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
«Զինադադարից հետո՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, Արցախի օկուպացված տարածքներից հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1523 է, որից 25-ը նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են։ Մյուսները պատերազմի ընթացքում զոհված զինծառայողներ, կամավորներ կամ պահեստազորայիններ են»,-նշում են ԱԻՊԾ-ից։

Спасатели Арцаха обнаружили и вынесли тела еще 5 военнослужащих
В результате проведенных 27 марта поисковых работ в южной части, перешедшей под контроль Азербайджана, в районах Джракан (Джебраил) и Варанда (Физули), спасатели Арцаха обнаружили и вынесли тела еще 5 военнослужащих. Об этом говорится в сообщении, распространенном Государственной службой по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
«После прекращения огня, в период с 13 ноября 2020 года по сей день, на оккупированной территории Арцаха обнаружены или переданы азербайджанцами армянской стороне в общей сложности останки 1523 человек, 25 из которых, по предварительным данным, – гражданские лица, остальные – погибшие военнослужащие, добровольцы или резервисты.