Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 450 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 450 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 254 մարդ, մահացել է 8 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 278 628 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 270 922 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 722:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 23 293 փորձարկում, այդ թվում 13 751-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 9 542-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 1.93% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.59%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.92%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 265 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 463 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 299 անձ:

В Грузии выявлено 450 новых случаев коронавируса
В Грузии выявлено 450 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается ​​на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 254 человека, умерли 8 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 278 628 случаев инфицирования коронавирусом, из которых 270 922 человека вылечились и 3722 – умерли.
В режиме карантина находятся 265 человек, 1463 человека – под наблюдением в стационаре, 180 человек – в ковид-гостинице.
В настоящее время есть 3958 активных случав инфицирования, из которых 303 человека находятся в тяжелом состоянии. На аппарате искусственного дыхания находятся 90 человек.