Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 170 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 170 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 396 մարդ, մահացել է 10 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 277 650 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 270 369 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 710:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 6185 փորձարկում, այդ թվում 2993-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 3192-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.75% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.56%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.72%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 204 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 460 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 173 անձ:

В Грузии выявлено 170 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 396 человек, умерли 10 пациентов.
За прошедшие сутки в стране проведено 6185 тестов.
Всего в Грузии выявлено 277 650 случаев инфицирования коронавирусом, из которых 270 369 человек выздоровели и 3710 умерли.
204 человека находятся в режиме карантина, 1460 человек – под наблюдением в стационаре, 173 человека – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 170 новых случаев коронавируса