Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը սկսեց իր քարոզարշավը՝ վարչական ռեսուրսի ակնհայտ ու ապօրինի օգտագործմամբ։ Բայց դա դեռ մի կողմ։ Դա հեչ։
Նիկոլը երեկ սկսեց պրոթուրքական քարոզը՝ այդպիսով ապացուցելով, որ ընտրությունները հայ–թուրքական բախման շարունակությունն են դառնալու։
Նիկոլը ցույց տվեց, որ շարունակելու է ստել, կեղծել, դեմագոգիայով զբաղվել, ամբոխահաճություն անել: Փորձելու է սեփական կաշին փրկել։
Նիկոլի ստերը և թուրքական մուղամը
Նիկոլը որոշել է արդարանալ խայտառակ պարտության համար։ Նրա առաջ քաշած բանաձևը պարզունակ է ու սուտ։ Այն նախատեսված է ավարտված ոչխարների, մարդանման կապիկների և քաղաքականապես բոմժերի համար։ Այլ կերպ հնարավոր չէ բնութագրել այն արարածներին, որոնք հիմք կընդունեն Նիկոլի ասածները։
Ուրեմն ինչ է ասում այս մուտիլովչիկը։ Ասում է՝ ժողովուրդ ջան, մինչև իմ վարչապետ դառնալը Սերժ Սարգսյանը փուլային տարբերակով արդեն հանձնել էր Արցախը, պարզապես դա իմ գլխին ջարդվեց։ Սա, ի դեպ, այն թեզն է, որը նիկոլենց սատարող յութուբյան ալիքները տարածում են ամիսներ շարունակ։ Ասել է թե՝ այդ էժանագին ստի հեղինակն անձամբ Նիկոլն է եղել, պարզապես հիմա է իր անունից դա ասում։
Նիկոլը նաև ասում է, թե բա Ղարաբաղը հանձնած են եղել, բայց ես չեմ ուզեցել էդ գիծը շարունակել ու դրա համար էլ միչև վերջ կռվել եմ։ Եթե մի պահ ընդունենք այն սուտը, որ Ղարաբաղը մինչև 2018–ը հանձնած էր, ապա ստացվում է, որ Նիկոլը կնիք է դրել ադ հանձնման վրա հազարավոր զոհերի գնով ու դա արել է այն բանի համար, որ իր հետևից չգոռան ․․․ Նիկոլ դավաճան։
Ասում է՝ պարտվեցի, որովհետև նախորդների չարածն իմ գլխին ջարդվեց, լավ զենք չունեինք, կործանիչ ինքնաթիռն առել էինք, բայց հրթիռը չէինք հասցրել գնել («մոռանում» է, որ ՍՈՒ–ն առնելուց հետո հայտարարել էր, որ հրթիռների փորձակումը հաջող է անցել)։
Հիմա ամենասրիկայական ու հակապետական թեզերի մասին։ Ըստ Նիկոլի՝ մենք 30 տարի պետություն չենք ունեցել ու 2020–ին էլ պարտվել ենք, քանի որ թուրքերին ու ադրբեջանցիներին որպես թշնամի ենք ընկալել։ Այ հիմա սահմանը կբացվի ու կսկսենք լավ ապրել։ Այսինքն՝ իր ասածով ստացվում է, որ լավ եղավ, որ պարտվեցինք, քանզի հիմա հնարավորություններ են բացվում։
Ահա այսպիսի պրոթուրքական թեզերով է հանդես գալիս Նիկոլը։
Նիկոլի դավաճանությունը
Ինչքան էլ Նիկոլը հիմա փորձի ժեխին հետույք մտնել, թե բա ես եմ պարտվել, որ դուք հաղթեք, ես ծանր ժառանգություն եմ ստացել, ֆլան, ֆստան, միևնույն է իրականությունն այլ է։
Պատերազմը տեղի է ունեցել այն պատճառով, որ Նիկոլը տապալել է բանակցային գործընթացը։ Նիկոլն Ալիևի հետ «վերելակային» դիվանագիտություն է վարել ու տապալել մեր ձեռքբերումները։
Նիկոլը Տավուշյան բախումներով Ալիևին սադրել է պատերազմի ու մինչև հիմա շրջանցում է 5 միլիարդ դոլարով Ղարաբաղը ծախելու իրեն ուղղված մեղադրանքների թեման։
Նիկոլը մինչև հիմա չի պատասխանում այն հարցին, թե ինչու էր ստում 44 օր, ինչու էր Շուշին հանձնել, բայց խաբում էր, թե բա մարտեր են ընթանում։ Նիկոլը չի բացատրում, թե ինչու քանդեց բանակն ու այն վերածեց էրատոների ջոկատների։ Նիկոլը չի ասում, թե իր կինը Ղարաբաղի բունկերում զինվորականներին բարոյական աջակցությունից բացի ուրիշ էլ ինչո՞վ էր զբաղված։
Նիկոլը չի բացատրում, թե ինչու երբ տեսավ, որ մեր զինվորներին տանում է պարզապես կոտորելու, չընդունեց Պուտինի առաջարկը և հոկտեմբերի 19–ին չկանգնեցրեց պատերազմը։
Նիկոլը չի կարող բողոքել իր նախորդից ու ծանր ժառանգությունից, քանզի հայտարարում էր, որ ինքն իր սեփական կետից է սկսում բանակցությունները, ինչ պետք է՝ այն էլ բանակցում է։ Նիկոլն, իրոք, իր կետից էր սկսում, և դա Արցախի պետականությունը կործանելու, հազարավորների գլուխն ուտելու կետ էր։
Եվ վերջապես, Նիկոլը մեր երկիրը տարավ պարտության, քանզի հիմար է։ Դավաճանություն կա նրա մոտ, բայց նաև կատարյալ հիմարություն։ Հիմարությունն ու դավաճանությունը երբ միախառնվում են, ստանում ենք Նիկոլ Փաշինյանի իշխանություն, որը զբաղված է թուրքամետ քարոզով։ Իսկ դա նշանակում է, որ խորհրդարանական ընտրություններն աննախադեպ են լինելու։ Դրանց Նիկոլի կողմից մասնակցելու են նաև Էրդողանն ու Ալիևը։
Նիկոլը մինչև վերջ ձգտելու է կատարել իր առաքելությունը։ Իսկ անասունները նրան ծափահարելու են ու գրգռվեն «թալան», «դղյակ», «օլիգարխ» և այլ բառեր լսելիս։ Ու ոչինչ, որ Հայաստանի թիվ մեկ թալանչին, պետբյուջեի հաշվին դղյակներ մսխողը, օլիգարխների թիվ մեկ բարեկամն ու թուրքական գործակալը Նիկոլն է։
Նիկոլն սկսեց պրոթուրքական ագրեսիվ քարոզարշավը

Вчера Никол Пашинян начал свою агиткампанию с очевидным и незаконным применением административного ресурса. Ну это еще полбеды.
Никол вчера начал протурецкую пропаганду, доказав тем самым, что выборы станут продолжением армяно-турецкого столкновения.
Никол показал, что продолжит врать, фальсифицировать, заниматься демагогией и льстить толпе. Он попытается спасти свою шкуру.
Ложь Никола и турецкий мугам
Никол решил оправдаться за позорное поражение. Выдвинутая им формула примитивна и заведомо ложна. Она рассчитана на последних идиотов, человекоподобных обезьян и политически невменяемых. Иначе охарактеризовать тех, кто может принять слова Никола за основание, невозможно.
Вот что говорит этот мутиловщик. Говорит, мол, дорогой народ, до моего становления премьером Серж Саргсян уже сдал Арцах в поэтапном варианте, и всё это затем было свалено на меня. Кстати, это тот тезис, который уже несколько месяцев распространяется поддерживающими Никола ютуб-каналами. То есть автором этой дешевой лжи был лично Никол, и сейчас это всего лишь озвучивает от своего имени.
Никол говорит также, будто Карабах был сдан, но он не захотел продолжать эту линию, поэтому боролся до конца. Если принять на какой-то момент ту ложь, согласно которой Карабах был сдан до 2018 года, то получается, что Никол завизировал эту сдачу ценой тысяч жертв и сделал это для того, чтобы ему вслед не кричали… «Никол – предатель».
Говорит, мол, проиграл, так как не сделанное прежними было свалено на него: не имели хорошего оружия, купили истребители, но не успели приобрести к ним ракеты («забыв» о том, что после покупки Су он заявил, что испытание ракет прошло успешно).
Теперь о самых подлых и антигосударственных тезисах. Согласно Николу, мы 30 лет не имели государства и проиграли в 2020-ом, так как воспринимали турок и азербайджанцев в качестве врагов. И как только граница откроется, мы заживем. То есть получается: хорошо, что мы проиграли, так как для нас открываются новые возможности.
Вот с такими вот протурецкими тезисами Никол и выступает.
Предательство Никола
Как бы сейчас Никол ни пытался ублажить толпу заявлениями о том, что он «проиграл, чтобы вы победили», что он получил тяжелое наследие, пятое-десятое, все равно в реальности все иначе.
Война произошла по той причине, что Никол провалил переговорный процесс. Никол вел с Алиевым «лифтовую» дипломатию и угробил наши достижения.
Никол спровоцировал Алиева к войне тавушскими столкновениями, и до сих пор избегает темы адресованных ему обвинений по части сдачи Арцаха за 5 млрд долларов.
Никол до сих пор не ответил на вопрос о том, почему он врал на протяжении 44 дней, почему он сдал Шуши, но при этом лгал всем, что за бои за город продолжаются. Никол не объясняет, почему развалил армию и превратил ее в отряды «Эрато». Никол не говорит, чем еще, кроме оказания моральной поддержки военным, занималась его жена в командном бункере в Карабахе.
Никол не объясняет, почему, увидев, что наших солдат ведут на убой, не принял предложения Путина и не остановил войну 19-го октября.
Никол не может жаловаться на прежних и тяжелое наследие, так как заявлял, что начал переговоры с собственной точки и «о чем нужно, о том и переговаривается». Никол, действительно, начал с собственной точки, и точка эта была отправной в плане уничтожения государственности Арцаха и заклания тысяч солдат.
Наконец, Никол повел нашу страну к поражению, так как является идиотом. Кроме составляющей предательства, здесь налицо также полный идиотизм. Когда идиотизм и предательство переплетаются, мы получаем власть Никола Пашиняна, которая занимается протурецкой пропагандой. А это означает, что предстоящие внеочередные парламентские выборы будут беспрецедентными. В них на стороне Никола будут участвовать также Эрдоган и Алиев.
Никол попытается довершить свою миссию. А четвероногие будут ему аплодировать в исступлении от слов «разграбили», «дворцы», «олигархи» и т.д. И ничего, что главным грабителем Армении, отстраивающим дворцы за счет госбюджета, первейшим другом олигархов и турецким агентом является сам Никол.
Никол начал агрессивную протурецкую агиткампанию