Այս պահին Կառավարական ամառանոցներում հավաք է։ Այս մասին գրում է Hraparak.am-ը:
Նիկոլ Փաշինյանը իր տուն է կանչել բոլոր Իմքայլականներին եւ Քաղպայմանագրի վարչության անդամներին։ Ճիշտ է՝ վերջին շրջանում նա հաճախ է թիմին հավաքում։ Հավանաբար, որպեսզի զգա, թե ինչ են մտածում նրանք եւ իր վերահսկողության տակ պահի նրանց։ Որովհետեւ բոլորը, այդ թվում՝ Փաշինյանը շատ լավ հասկանում են, որ ամենամեծ վտանգն իր պաշտոնավարմանը սպասվում է 80 պատգամավորներից, որոնք եթե միասնական որոշման հանգեն՝ նրան պաշտոնից հեռացնելը կարող է օրերի հարց դառնալ։
Դա է պատճառը, որ նա մի կողմ է դրել նախկին տարաձայնությունները եւ այլեւ Իմքայլականների հետ կոշտ լեզվով չի խոսում, հակառակը՝ աշխատում է բոլորի հետ բարեկամական հարաբերություններ պահպանել եւ շատ հարցերում նրանց ընդառաջել։
Իշխանությունը հավաքվել է կառավարական դաչայում

Прямо сейчас в правительственных дачах проходит собрание. Об этом пишет «Hraparak.am».
Никол Пашинян позвал к себе домой всех членов «Моего шага» и членов правления «Гражданского договора». Правда, в последнее время он часто собирает команду. Вероятно, чтобы понять, о чем они думают, и держать их под контролем. Потому что все, в том числе и Пашинян, прекрасно понимают, что наибольшая опасность ожидается от 80 депутатов, и если они примут совместное решение, его увольнение может стать вопросом дней.
Поэтому он отложил в сторону свои предыдущие разногласия и не разговаривает с членами «Моего шага» жестким языком, а наоборот, старается поддерживать со всеми дружеские отношения и идти им навстречу по многим вопросам.
Власть собралась на правительственной даче