Շատ հնարավոր է, որ Փաշինյանը ինչ-որ մեքենայի բեռնախցիկում տեղավորվելով որպես ուսապարկ, հեռացել է. Գերասիմ Վարդանյան (տեսանյութ)
Մեզ ասացին, որ շատ հնարավոր է, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր ծառայողական մեքենան թողել է և հեռացել: Այս մասին այսօր` մարտի 13-ին, ԱԳՆ շենքի մոտ տեղի ունեցող ակցիայի ժամանակ ասաց ՀՅԴ երիտասարդական թևի անդամ Գերասիմ Վարդանյանը:
«Մեզ ասացին, որ շատ հնարավոր է, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր ծառայողական մեքենան թողել է և ինչ-որ քաղաքացիական մեքենայի բեռնախցիկում տեղավորվելով որպես ուսապարկ, կամ չգիտեմ կարտոֆիլի պարկ, հեռացել է: Այս պահին այսպիսի տեղեկություններ կան, բայց հստակ չէ` էդ սողունը փախել է, հեռացել է, թե որպես ուսապարկ տեղավորվելով փորձել է ճողոպրել այստեղից»,-ասաց նա:
Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր այցելելու էր ԱԳՆ դիվանագետի օրվանից 11 օր անց շնորհավորելու դիվանագետներին: Հայրենիքի փրկության շար-ման անդամները հավաքվել են ԱԳՆ շենքի մոտ թույլ չտալու նրա մուտքը:

Вполне возможно, что Никол Пашинян уехал в багажнике какого-то гражданского автомобиля в качестве рюкзака или мешка с картошкой – Герасим Варданян (видео)
Вполне возможно, Никол Пашинян оставил свою служебную машину и удалился. Об этом заявил во время акции протеста у здания МИД Армении 13 марта член Молодежного крыла АРФ «Дашнакцутюн» Герасим Варданян.
«Нам сказали, вполне возможно, Никол Пашинян оставил свою служебную машину и уехал в багажнике какого-то гражданского автомобиля в качестве рюкзака или мешка с картошкой. Имеются такие сведения, непонятно, это пресмыкающееся сбежало, удалилось или улизнуло отсюда», – заявил Варданян.
Напомним, что премьер-министр Армении Никол Пашинян 13 марта посетил МИД РА. Члены Движения по спасению Родины собрались у здания министерства, чтоб не дать ему войти в помещение.