Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է կայացրել մարտի 15-ից կրկին փակել երկիրը՝ կորոնավիրուսի պատճառաբանությամբ
Ազգային անվտանգության ծառայության մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Փաշինյանը մարտի 9-ին հանձնարարել է ԱԱԾ-ին նախապատրաստել համապատասխան հիմքեր մարտի 15-ից կոնորավիրուսի վիճակի վատթարացման պատրվակով երկիրը կրկին փակելու, հավաքներն արգելելու համար։ Ըստ պլանի՝ երկիրը կվերադառնա խիստ սահմանափակումների ռեժիմ՝ օնլայն դասապրոցեսով, հանրային վայրերի աշխատանքի արգելքով:
Փաշինյանի հրահանգից հետո կորոնավիրուսի դեպքերը կտրուկ սկսել են աճել, քանի որ հանձնարարվել է համատարած դրական պատասխաններ տալ պոլիկլինիկաներում հանձնված թեստերին։
Mediaport-ի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ բազմաթիվ դեպքեր կան, որ մասնավոր կլինիկայում անցկացված կրկնահետազոտության արդյունքում պոլիկլինիկայի դրական պատասխանը հերքվել է։
Նույն աղբյուրը ուշադրություն հրավիրեց նաև մահերի ցուցանիշների վրա, որոնք անհամեմատ փոքր են վարակի դեպքերի համեմատ։ Օրինակ երեկ՝ 700-ից ավելի վարակման նոր դեպքի մասին հայտարարությանը զգուգահեռ հաղորդվեց 2 մահվան մասին, այսօր՝ 800-ից ավելի դեպք և 5 մահ, ինչը ևս վկայում է, որ թվերը կեղծվում են՝ քաղաքական նպատակների պատճառով։

Никол Пашинян принял решение с 15 марта вновь ввести локдаун
Как передают источники тг-канала «Mediaport» в Службе национальной безопасности, 9 марта Пашинян поручил СНБ подготовить соответствующие основания для повторного закрытия с 15 марта страны и запрета собраний под предлогом ухудшения в стране обстановки, связанной с COVID-19.
Согласно плану, страна вернется к режиму строгих ограничений с онлайн учебным процессом и запретом на работу общественных заведений.
После распоряжения Пашиняна случаи коронавируса резко начали расти, так как было поручено дать повсеместные положительные ответы на тесты, сданные в поликлиниках.
Тг-канал «ArmVoice» недавно писал, что источники в Минздраве Армении сообщали, что сверху спустили приказ резко завысить результаты заражения гражданами COVID-19.