Յուրաքանչյուր օր, ժամ Ն.Փաշինյանի կողմից ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելով՝ քայքայվում է ՀՀ անվտանգությունը և կասկածի տակ դրվում մեր հայրենիքի ապագան․ Գրիգորի Խաչատուրով
Անիմաստ եմ համարում հայտարարության մեջ շատ ընդլայնվել, սակայն միայն այն փաստը, որ երեք տարիների ընթացքում Ն. Փաշինյանի նախաձեռնությամբ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնում նշանակվել և ազատվել են թվով չորս բարձրագույն զինվորական կոչում ունեցող պաշտոնատար անձինք, դա հաստատում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Ն. Փաշինյանի ոչ ադեկվատ և անպատասխանատու լինելը:
Յուրաքանչյուր օր, ժամ Ն.Փաշինյանի կողմից ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելով՝ քայքայվում է ՀՀ անվտանգությունը և կասկածի տակ դրվում մեր հայրենիքի ապագան:
Ուստի կրկին անգամ վերահաստատելով ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի 2021թ. փետրվարի 25-ի հայտարարությունը, կրկին պահանջում եմ Ն. Փաշինյանի անհապաղ հրաժարականը»:
ՀՀ ԶՈՒ երրորդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովի հայտարարությունը

Я вновь требую немедленной отставки Никола Пашиняна – Григорий Хачатуров
Kомандующий 3-м армейским корпусом ВС Армении генерал-майор Григорий Хачатуров выступил с заявлением, потребовав отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
«Считаю бессмысленным углубляться в заявление, но только тот факт, что в течение трех лет по инициативе Н.Пашиняна на должность начальника Генштаба ВС РА назначены четыре высокопоставленных военных, подтверждает неадекватность и безответственность Н.Пашиняна.
Каждый день, час, занятие Н. Пашиняном поста премьер-министра Республики Армения разрушает безопасность Республики Армения, ставит под сомнение будущее нашей Родины.
Таким образом, еще раз подтверждая заявление Генерального штаба ВС РА от 25 февраля 2021 г., я вновь требую немедленной отставки Н. Пашиняна», – говорится в заявлении.