Արտակ Դավթյանը նշանակվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով ավագ սպա. ՊՆ
Հ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հրամանով նշանակվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով ավագ սպա: Այս մասին այսօր Tert.am-ը տեղեկացավ ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանից:
Նշենք, որ ավելի վաղ Արտակ Դավթյանը զբաղեցրել է ՀՀ ԶՈՒ շտաբի պետի պաշտոնը, որից ազատվել է 2020 թվականի հունիսի 8-ին, ապա նույն թվականի հուլիսի 17-ին նշանակվել է ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ: Այդ պաշտոնը Դավթյանը թողել է 2020 թվականի նոյեմբերի 16-ին:

Артак Давтян назначен старшим офицером по линии специальных поручений
Приказом министра обороны Армении Вагаршака Арутюняна бывший начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-лейтенант Артак Давтян назначен старшим офицером по линии специальных поручений. Об этом «News.am» сообщили в пресс-службе Министерства обороны республики.
Отметим, что 16 ноября 2020 года решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна Артак Давтян освобожден от должности председателя Военно-промышленного комитета. Он был назначен на упомянутый пост 17 июля 2020 года. А до этого, 8 июня, он был освобожден от должности главы Генштаба республики, на которую был назначен 24 мая 2018 года.