Պեսկովը բացահայտեց Փաշինյանի սուտը (լուսանկար)
Պուտինի և Փաշինյանի հեռախոսային զրույցի մասին Կրեմլի հրապարակած հաղորդագրությունն ամբողջական բնույթ էր կրում։ SputnikArmenia-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Եթե ուշադիր եք նայել տեքստը, որը հրապարակվել էր Կրեմլի կայքում, հավանաբար հնարավորություն ունեիք այնտեղ կարդալ ձևակերպումը, որ Ռուսաստանի նախագահը կողմ է արտահայտվել օրենքի շրջանակներում խնդրի հանգուցալուծմանը։ Դա շատ կարևոր արտահայտություն է։ Մեր կողմից տրվել է բավականին ամբողջական ձևակերպում, որը լիարժեք տեղեկատվական է»,-ասել է Պեսկովը։
Հիշեցնենք, որ նիկոլական քարոզչամիջոցները, այդ թվում նաև Փաշինյանի ընտանեկան թերթը տարածում էին, թե իբր Կրեմլն ասել է, որ իրենք աջակցում են Նիկոլ Փաշինյանին։

Песков раскрыл ложь Пашиняна
В сообщении на сайте Кремля о разговоре Путина и Пашиняна была дана достаточно полная формулировка, которая весьма информативна. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Если вы внимательно смотрели тот текст, который был опубликован нами, то наверняка вы имели возможность прочитать там фразу, что президент России высказался там за урегулирование проблемы в рамках закона. Это очень важно. Достаточно полная была дана нами формулировка, которая весьма информативна», – сказал Песков журналистам.
Напомним, что николовский агитпроп, в том числе семейная газета Пашиняна «Айкакан жаманак» накануне распространили, будто Кремль заявил о своей поддержке Николу Пашиняну.