Նիկոլի հակաղարաբաղյան հարցազրույցը և նրա թուրքական Նվերը
Նիկոլը լայն բացված աչքերով (վախի աչքերը մեծ են լինում) հարցազրույց էր տվել Նվեր Մնացականյանին՝ Հայաստանում թուրքական 5–րդ շարասյան կարկառուն ներկայացուցիչ Արման Բաբաջանյանին պատկանող «1in.am» կայքի հետույքամտիչ լրագրողին։
Նիկոլը որոշել էր հակադարձել Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին, Վազգեն Մանուկյանին։ Բնական է, որ նա դա պետք է աներ իրեն հոգեհարազատ կայքին հյուրընկալելով։ Հակադարձումը, բնականաբար, նիկոլավարի էր, այսինքն՝ մուտիլովկայական, հիմնազուրկ ու դեմագոգիկ։
Նիկոլն առաջ էր տանում Ալիևի թեզը, այն է՝ Ադրբեջանը հաղթել է ոչ թե Նիկոլի, այլ Քոչարյանի ու Սարգսյանի ստեղծած բանակին։ Նիկոլն իրեն էշի տեղ դրած ասում էր, որ ինքը չի խառնվել բանակի կյանքին ու համարյա կապ չունի բանակի հետ։
Նիկոլն առաջ էր տանում նաև թուրքերի սիրած մյուս թեզը, ըստ որի՝ ռուսական զենքը որակյալ չէ։ Հարցին, թե ի՞նչ կպատասխանի «Իսկանդերը» չօգտագործելու մեղադրանքին, Նիկոլը նշել է․ «Այդ ակնարկը, գուցե, հասցեագրված է նաև ինձ, բայց կարծում եմ՝ մերժվածը պետք է որ բազմաթիվ հարցերի պատասխան իմանա և չտա հարցեր, որոնց պատասխանն ինքը գիտի: Իսկ գուցե պատասխանե՞ն՝ ինչո՞ւ կրակած «Իսկանդեր»-ը չի պայթել կամ պայթել է, օրինակ՝ 10 տոկոսով»։
Ի դեպ, Նիկոլը ռուսական զենքն անորակ էր որակում փետրվարի 23–ին՝ սովետական տարիներից եկող Հայրենիքի պաշտպանության օրը կամ ավելի պարզ ասած՝ բանակում ծառայած տղամարդկանց օրը։ Նիկոլը ռուսական զենքն անորակ էր որակում թուրքակա՛ն կայքով և հակառուսական քարոզչության շրջանակներում։ Եվ դա այն դեպքում, երբ Հայաստանի գոյությունն այս պահին բառիս բուն իմաստով կախված է Ռուսաստանից։ Սա, անշո՛ւշտ, սրիկայություն է։
Հիմա լկտիության մասին։
Նիկոլն Արցախի մասին խոսում է անցյալ ժամանակով։ Եվ դա բնական է։ Ինքը խնդիր ուներ պրծնել Արցախից ու պրծավ։
Բայց Փաշինյանը Նիկոլ չէր լինի, եթե լկտի ձևով երեսպաշտություն չաներ Արցախի թեմայով։
Բանակից թռած ու սեփական մոր դեմ ցուցմունք տված Արմանի մոտ աշխատող թուրքամետ քարոզիչ Նվերի այն հարցին, թե ինչպես կհակադարձի այն մեղադրանքներին, որ հեղափոխությունը հակաղարաբաղյան շարժում էր, «ժողովրդի» վարչապետը լկտիագույն պատասխան է տվել։
«Եթե որևէ մեկն ասեր, որ հեղափոխությունը չափից ավելի պրողարաբաղյան էր, և Ղարաբաղի նկատմամբ այնքան սեր ու գորովանք կար այդ հեղափոխության մեջ, որը, գուցե, խանգարում էր շատ հարցերի նայել, այսպես ասած, գետնին կպած, դա շատ քննարկելի տարբերակ կարող էր լինել: Եվ իրականությունն էլ դա ցույց տվեց: Եկեք տեսնենք, թե 2018 թվականից հետո մենք ինչ ծրագրեր ենք իրականացրել և պլանավորել Արցախում, ինչ ենթակառուցվածքային ծրագրեր էինք նախապատրաստել իրականացնելու Արցախում: Էլի եմ ասում, եթե օրինակ, մեր քաղաքական թիմին մեղադրեն նրանում, որ մենք Արցախը սիրել ենք և սիրում ենք այնքան, ինչքան թույլատրելի չէ քաղաքական իշխանության համար, այդ քննադատությունը, գուցե, կարելի կլիներ արդարացված և օբյեկտիվ համարել»,–ասել է կապիտուլյանտը։
Փաստորեն, Նիկոլն այնքան էր սիրում Արցախը, որ ստիպված կործանեց նույն այդ Արցախի պետականությունը, տասնյակ հազարավոր մարդկանց թողեց անտուն, թուրքին մտցրեց Շուշի ու Հադրութ, թուրքական անօդաչուների տակ թողեց բանակին, 5 հազար մարդու գլուխ կերավ։
Նիկոլը գրկախառնությամբ խեղդամահ արեց Արցախին։ Իսկ դա նշանակում է, որ նույն ծրագիրը կա ամբողջ հայ ժողովրդի մասով։ Չէ՞ որ Նիկոլը հաճախ է ասում՝ «Սիրում եմ բոլորիդ»։ Նրա սերը մահաբեր է։ Եվ ուրեմն եկեք նիկոլավարի սիրենք Փաշինյանին ու վռնդենք նրան՝ ճանապարհելով դեպի բանտ։

Антикарабахское интервью Никола и его турецкий Нвер
Никол с широко раскрытыми глазами (у страха глаза велики) дал интервью Нверу Мнацаканяну – журналистскому прихвостню с сайта «1in.am», принадлежащему яркому представителю турецкой 5-ой колонны в Армении Арману Бабаджаняну.
Никол решил возразить Роберту Кочаряну, Сержу Саргсяну, Вазгену Манукяну. Естественно, сделать это он должен был в гостях у душевно близкого ему сайта. Оппонирование, как и следовало ожидать, было в никольском стиле, то есть состояло из «мутилов», было голословным и демагогичным.
Никол продвигал тезис Алиева, согласно которому Азербайджан победил армию, созданную не Николом, а Кочаряном и Саргсяном. Прикинувшись ослом, Никол говорил, что он не вмешивался в жизнь армии и практически не имел к ней никакого отношения.
Никол продвигал также другой излюбленный турками тезис, согласно которому российское оружие – некачественное. На вопрос о том, что он ответит на обвинение в неиспользовании «Искандера», Никол отметил: «Этот намек, возможно, адресован также мне, но думаю, что отверженный должен знать ответы на многие вопросы и не задавать вопросы, ответы на которые он знает. Может им лучше ответить, почему выпущенный «Искандер» не взорвался или взорвался, скажем, на 10 процентов».
Кстати, Никол охарактеризовал российское оружие как некачественное 23-го февраля, в День защитника Отечества или, проще говоря, в день служивших в армии. Никол называл российское оружие некачественным в интервью турецкому сайту и в рамках антироссийской пропаганды. И это в условиях, когда само существование Армении в данный момент зависит от России. Несомненно, это не что иное, как свинство.
Теперь о наглости.
Никол говорит об Арцахе в прошедшем времени. И это естественно. Он решал задачу по избавлению от Арцаха, и решил ее.
Однако Пашинян не был бы Николом, если бы не отличился наглым фарисейством на тему Арцаха.
На вопрос работающего у Армана (сбежавшего от армии и давшего показания против собственной матери) протурецкого пропагандиста Нвера о том, как он парирует те обвинения, что революция была антикарабахским движением, «народный» премьер дал наинаглейший ответ:
«Если бы кто-то сказал, что революция была чрезмерно прокарабахской, и в отношении Карабаха было столько любви и восторга, что это мешало смотреть на многие вопросы, так сказать, приземленно, то это еще можно было обсуждать. Реалии именно это и показали. Давайте взглянем, какие программы мы осуществили в Арцахе после 2018-го и что планировали осуществить, какие инфраструктурные проекты. Повторюсь, если нашу политическую команду обвинят в том, что мы любили и любим Арцах так, как это не дозволено политической власти, то эту критику, пожалуй, можно было бы считать оправданной и объективной», – сказал капитулянт.
Фактически, Никол так сильно любил Арцах, что вынужденно уничтожил его государственность, оставил десятки тысяч людей без крова, привел турок в Шуши и Гадрут, оставил армию под турецкими беспилотниками и угробил 5 тысяч человек.
Никол погубил Арцах в своих объятьях. А это означает, что аналогичные планы имеются также в отношении всего армянского народа. Ведь Никол часто говорит «Люблю вас всех». Его любовь смертоносна. Следовательно, давайте возлюбим Пашиняна по-никольски и прогоним его, сопроводив до тюрьмы.