ԱԺ նախագահ. «Ռոբերտ Քոչարյանը շատ նորմալ և վերջնական պատասխան էր տվել»
Այսօր ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանից լրագրողները հետաքրքրվել են, թե ի՞նչ կարծիք ունի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերջին հայտարարության մասին:
-Հանրապետության երկրորդ նախագահը այն հարցադրումները, որ ուղղվել էին իրեն, շատ նորմալ և վերջնական պատասխան էր տվել,-ասել է Հ. Աբրահամյանը:
Լրագրողները հետաքրքրվել են նաև` Ռոբերտ Քոչարյանն ասել էր, որ իր կառավարման տարիներից հետո կենսամակարդակն ընկել է, հետևաբար Հովիկ Աբրահամյանի կենսամակարդակն անկում ապրե՞լ է:
-Շատ նորմալ, համահունչ, հաստատուն գնում ենք առաջ: Կյանքի որակի մասին, որ Քոչարյանն ասել էր, ԱԺ նախագահին չէր վերաբերվում, հասարակությանն էր վերաբերվում,-պատասխանել է ԱԺ նախագահը:
Իսկ հարցին` ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի` խորհրդարանական ընտրություններին միայնակ մասնակցելու հայտարարությունը չի՞ հակասում վերջերս ստորագրված կոալիցիոն հայտարարությանը, Հովիկ Աբրահամյանն այդպես էլ չի պատասխանել` ասելով միայն.

Роберт Кочарян дал вполне нормальный и окончательный ответ - Овик Абрамян
Сегодня журналисты обратились к председателю Национального собрания РА Овику Абрамяну с вопросом о том, как он оценивает последнее заявление второго президента РА Роберта Кочаряна.
«Второй президент республики дал вполне нормальный и окончательный ответ на все те вопросы,  которые ему  задали», - отметил он.
Как отметили журналисты, Роберт Кочарян подчеркнул, что после его ухода с поста президента жизненный уровень в стране пошел на спад. В ответ на вопрос о том, пережил ли спад его жизненный уровень, Овик Абрамян заявил:
«Мы вполне нормально, гармонично, твердо продвигаемся вперед. Заявление Кочаряна о качестве жизни относилось не к председателю НС, а к обществу».
Овик Абрамян, однако, уклонился от ответа на вопрос о том, не противоречит ли заявление председателя партии «Процветающая Армения»  Гагика Царукяна об отдельном участии на парламентских выборах недавно подписанному коалиционному меморандуму.