Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել բողոքի ակցիա իրականացնողներից 51-ին
Կառավարության երրորդ մասնաշենքի հարակից տարածքից ՀՀ ոստիկանությունը բերման է ենթարկել ընդդիմության ակցիայի մասնակից 51 քաղաքացու։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դեռևս հայտնի չէ, թե ինչ հիմքով են նրանց բերման ենթարկել։
Նշենք, որ ոստիկանները քիչ առաջ փորձեցին բերման ենթարկել բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներին։ Մասնավորապես` ՀՅԴ–ական Գեղամ Մանուկյանին, Բագրատ Եսայանին և Իշխան Սաղաթելյանին։
Հիշեցնենք, որ երեկ` փետրվարի 22-ին կայացած բողոքի երթի ավարտին ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 23-ին, 11:30-ին այցելելու է կառավարության 3-րդ մասնաշենք: Նա կոչ էր արել քաղաքացիներին այդ ժամին հավաքվել վերոհիշյալ մասնաշենքի դիմաց: Այսօր քաղաքացիները հավաքվել էին այդ տարածքում, սակայն ոստիկանական ուժերն ավելի շատ են, և որևէ կերպ թույլ չտվեցին մոտենալ շենքին։
Փաշինյանը, անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցությամբ, անխոչընդոտ կարողացավ մուտք գործել կառավարության 3-րդ մասնաշենք։

В отделения полиции с акции, проходящей на территории близ правительственного корпуса №3, доставлен 51 гражданин. Об этом корреспонденту «Sputnik Армения» сообщили в пресс-службе силового ведомства.
«На данный момент в полицию доставлен 51 человек», – отметили в пресс-службе.
Ранее полиция начала задерживать граждан, слушавших представителей оппозиции.
С утра большие силы полиции стянуты к площади Республики и к правительственным корпусам в Ереване. Полицейские кордоны выставлены у зданий Правительства № 1 и 3.
В отделения полиции доставлен 51 гражданин