Բոլոր իրենց հարգող լուրջ հայերը Ռուսաստանում հրաժարվում են հանդիպել Սինանյանի հետ (լուսանկար)
Բոլոր իրենց հարգող լուրջ հայերը Ռուսաստանում հրաժարվում են հանդիպել Սինանյանի հետ: Իրենց ուրախությունը չեն թաքցնում միայն գեյ հանրության ներկայացուցիչները:
Անտեսելով Զարեհ Սինանյանի հետ հանդիպելու սփյուռքի հայկական կառույցների բոլոր բանավոր և գրավոր մերժումները՝ Փաշինյանի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար, ամերիկյան փոքրիկ քաղաքի նախկին քաղաքապետը համառորեն ձգտում է Ռուսաստան գնալ:
Քանի որ Ռուսաստանի հայերի մությունն ու մյուս կազմակերպությունները նրան արհամարում են՝ Սինանյանը թեև փոփոխեց այցի ժամկետները, բայց այն այնուամենայնիվ կկայանա: Գործուղման հրամանը կա, փողերը հատկացվել են, բա հո չե՞ն կորչելու: Ի դեպ, եթե նկատի ունենանք, որ Սինանյանը մոտ երկու շաբաթ լինելու է Ռուսաստանում, ապա դրանք քիչ փողեր չեն: Իսկական ամուսնական ճամփորդություն կամ Honey Moon, ինչպես կասեն իր հարազատ Ամերիկայում:
Նաև պատահական չէ, որ նրա այցը ողջունում են միայն անբաններն ու երկնագույնները, որոնց վառ ներկայացուցիչներից մեկը, ոմն Ռոմչկա Բաղդասարյանը, երջանկությունից բառի բուն իմաստով տնքում է՝ սոցցանցում սիրելիի հետ սպասվելիք հանդիպման մասին գրելով. «Սփյուռքի շատ հեղինակավոր հայեր դիմում են Հայաստանին՝ ստեղծել այնպիսի կառույց, որը թույլ կտա հարցերը լուծել առանց սփյուռքի կառույցների»:
Ինչպես ասում են՝ առանց մեկնաբանության: Բայց Ռոմչկա Բաղդասարյանին, որի դիմագիրն իր էլ փոստում ինքնին խոսուն է՝ Rot Romok, մի հարց եմ ուզում տալ՝ իր մարմնի ո՞ր մասն է դիտարկում որպես Սինանյանի և Հայաստանի հետ ուղիղ հարաբերությունների «կառույց»:

Все серьезные и уважающие себя армяне России отказываются встречаться с Синаняном (фото)
Все серьезные и уважающие себя армяне России отказываются встречаться с Синаняном. Радости от встречи не скрывают только представители гей-сообщества.
Несмотря на письменные и устные отказы всех серьезных армянских организаций диаспоры от встреч с Заре Синаняном, уполномоченным по делам диаспоры в аппарате Пашиняна, бывший мэр американского городка упорно рвётся в Россию.
Из-за того, что его игнорируют как САР, так и другие организации, Синаняну пришлось сместить визит по срокам, но он, похоже, состоится. Ведь указ о командировке Синаняна подписан, деньги выделены. А деньги немалые, если учесть, что Синанян засобирался в Россию аж на две недели. Ну прям как в свадебное путешествие или Honey Moon, как говорят в его родной Америке.
И не случайно его приезд радостно приветствуют только бездельники и голубые. Ярчайший представитель которых – некто Ромочка Багдасарян, аж взвизгнул от радости, написав в соцсети в связи с ожиданием встречи с любимым: «Многие авторитетные армяне диаспоры обращаются к Армении открыть такую структуру, которая позволит без организаций диаспоры решать вопросы».
Как говорится, без комментариев. Хотя вопрос к Ромочке Багдасаряну, чья аватарка в e-mail сама за него красноречиво говорит: Rot Romok, хотелось бы задать: Какую часть своего тела он видит в качестве такой «структуры» для прямого общения с Синаняном и остальной Арменией?