Օդանավակայանում խառնաշփոթ է. մի շարք թռիչքներ չեղարկվել կամ հետաձգվել են
Mediaport-ն ահազանգներ է ստանում, որ տարբեր ավիաընկերություններ չեղարկում կամ հետաձգում են Երևանից թռիչքները:
Մեր տեղեկություններով՝ պատճառը Հայաստանի Քաղավիացիայի կոմիտեի հերթական անգործությունն է, որը պարտավոր էր նախքան կանոնավոր թռիչքներ վերսկսելը կանոնակարգել չարթերային թռիչքների իրականացնող ավիաընկրությունների հետ աշխատանքը, ինչը չի արվել:
Բանն այն է, որ, օրինակ, ՌԴ-ի հետ կանոնավոր թռիչքների վերսկսումից հետո, դեպի ՌԴ չարթերները պետք է արգելվեին, բայց Քաղավիացիայի կոմիտեի անգործության հետևանքով բազմաթիվ մարդիկ գնել են տոմսեր և այժմ չեն կարողանում մեկնել երկրից:

Суматоха в аэропорту Еревана: рейсы отменяются или откладываются – «Mediaport»
«Телеграм»-канал «Mediaport» получает сигналы о том, что различные авиакомпании отменяют или задерживают полеты из Еревана.
«По нашим сведениям, причина в очередном бездействии комитета гражданской авиации Армении, который был обязан до возобновления регулярных рейсов упорядочить работу с авиалиниями, осуществляющими чартерные рейсы, что не было сделано.
Дело в том, что, например, после возобновления регулярных полетов с Россией чартерные рейсы из РФ должны были быть запрещены, но из-за бездействия комитета гражданской авиации многие люди покупали билеты и сейчас не могут уехать из страны», – пишет канал.