Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքի տարածքից հայտնաբերվել է ևս 3 աճյուն
Փետրվարի 12-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում, Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքի տարածքից հայտնաբերվել է ևս 3՝ նախնական տվյալներով զինծառայողների (ռազմագործողություններին մասնակից) աճյուն: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Նրան ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո: 2020 թվականի նոյեմբերից 13-ից առ այսօր հայտնաբերվել է 1374 աճյուն»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Փետրվարի 13-ին նախատեսվում է որոնողական աշխատանքները շարունակել Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող Բերձոր-Հադրութ-Որոտան ուղղություններում։

На территории Ишханадзора обнаружены тела 3 военнослужащих
В результате поисковых работ, проведенных 12 февраля, на территории общины Ишханадзор Кашатагского района обнаружены тела 3 военнослужащих (участников боевых действий). Как передает «Арменпресс», об этом сообщила Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
«Их личность будет установлена после судебно-медицинской экспертизы. С 13 ноября 2020 года было обнаружено 1374 тела», – говорится в сообщении.
13 февраля планируется продолжить поиски на неподконтрольных Арцаху направлениях Бердзор-Гадрут-Воротан.