Կարմիր Խաչի աշխատակիցները այցելել են գերության մեջ գտնվող Մարալ Նաջարյանին
Կարմիր Խաչի աշխատակիցներն այսօր տեսակցել են Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող Մարալ Նաջարյանին: Լիբանանի Կարմիր խաչի աշխատակիցները Մարալի ընտանիքին տեղեկություններ են հայտնել նրա մասին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Մարալի քույրը Անի Նաջարյանը:
Նա նշեց, որ Կարմիր խաչից իրեն հայտնել են, որ Մարալը լավ է:
Անին հերքեց սոցիալական ցանցերում տարածվող այն տեղեկությունը, որ Մարալն ազատ է արձակվել գերությունից, նա հորդորեց կեղծ տեղեկություններ չտարածել:
Հիշեցնենք, որ Մարալը գերեվարվել էր նոյեմբերի 10-ին՝ Բերձորում, ուր մեկնել էր անձնական իրերը վերցնելու։
Եվրոդատարանը հաստատել էր, որ Մարալը գտնվում է Ադրբեջանում՝ որպես գերի։
Մարալ Նաջարյանը երկքաղաքացի է՝ Լիբանանի և Հայաստանի։

Сотрудники Красного Креста посетили находящуюся в азербайджанском плену Марал Наджарян
Сотрудники Красного Креста посетили находящуюся в азербайджанском плену Марал Наджарян. Сотрудники ливанского Красного Креста сообщили семье Марал, что она находится в нормальном состоянии. Об этом «News.am» сообщила ее сестра Ани Наджарян.
Ани Наджарян отметила, что муссируемая в социальных сетях информация о том, что Марал освободили из плена не соответствует действительности. Она призвала не распространять дезинформацию.
Напомним, что Марал попала в плен 10 ноября в Бердзоре, где находилась, чтобы забрать личные вещи. Отметим, что Марал Наджарян является гражданкой Ливана и Армении.