Հայաստանում ժամը 11:49-ին կրկին երկրաշարժ է գրանցվել
Փետրվարի 6-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 11:49-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 07:49-ին), ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.53⁰ և արևելյան երկայնության 45.30⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով` Հայաստան, Գեղարքունիքի մարզի Շորժա գյուղից 4 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 2.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի մարզի Շողակաթ գյուղում` 2-3 բալ ուժգնությամբ:

В Армении в 11:49 зарегистрировано новое землетрясение – МЧС
В Армении зарегистрировано новое землетрясение. Об этом говорится в сообщении, распространенном МЧС РА.
В сообщении, в частности, говорится:
«Сейсмологическая сетью территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения 6 февраля в 11:49 по местному времени (07:49 по Гринвичу) зарегистрировано землетрясение с географическими координатами 40.53 северной широты и 45.30 восточной долготы, в 4 км к северо-востоку от села Шоржа, с глубиной очага в 10 км, магнитудой 2,3. Землетрясение зарегистрировано в общине Шогакат Гегаркуникского марза, с силой в 2-3 балла».