Արցախի ՆԳՆ ԱԻ ծառայությունը զինծառայողների որոնման աշխատանքները շարունակում է Հադրութի և Վարանդայի շրջաններում
ԱՀ ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված կամ անհետ կորած զինծառայողների փրկարար-որոնողական աշխատանքներն փետրվարի 1-ին շարունակվում են Հադրութի և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջաններում:
Ծառայության տվյալներով, որոնողական աշխատանքների արդյունքում, 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 31-ը՝ հայտնաբերվել է ընդհանուր 1345 աճյուն:

Поиск погибших военнослужащих продолжится в Гадруте и Варанде
Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах сообщает, что спасательно-поисковые работы военнослужащих, погибших или пропавших без вести в ходе боевых действий, продолжаются сегодня в Гадрутском и Варандском районах (Физули).
В результате поисковых работ с 13 ноября 2020 года по 31 января 2021 года было обнаружено 1345 останков.