Նիկոլ Փաշինյանը «մինի-ԱԳՆ» է ստեղծում, որը ղեկավարելու է սորոսական Արսեն Խառատյանը
Mediaport-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը իր համար այլընտրանքային Արտգործնախարարություն է ստեղծում, որը համակարգելու է սորոսական Արսեն Խառատյանը:
Խառատյանի ենթակայությամբ են գործելու 5 երկրում ՀՀ դեսպաններ՝ ԱՄՆ, Ռուսաստան, Վրաստան, Ուկրաինա և Բրյուսել: Քննարկվում է նաև Իսրայելում ՀՀ դեսպանությունը Խառատյանի կուրացիայի տակ դնելու տարբերակը:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ սրանով է պայմանավորված նաև դեսպանների կազմի առաջիկա փոփոխությունը: Փաշինյանն ու Խառատյանը դեսպան են նշանակում այնպիսի մարդկանց, որոնք ավերապահորեն կենթարկվեն Խառատյանին՝ կատարելով նրա հանձնարարությունները ու հաշվետու կլինեն ոչ թե ԱԳ նախարարին, այլ՝ Արսեն Խառատյանին:

Пашинян создает «мини-МИД», которым будет руководить «соросовец» Арсен Харатян – «Mediaport»
Согласно источникам тг-канала «Mediaport», премьер Никол Пашинян создает для себя альтернативное Министерство иностранных дел, которое будет координировать «соросовец» Арсен Харатян.
«Харатян будет координировать деятельность послов в 5-и странах: США, РФ, Грузии, Украине и Брюсселе. Обсуждается также возможность курирования Харатяном посольства Армении в Израиле.
Согласно тому же источнику, этим обусловлено предстоящее изменение состава послов. Пашинян и Харатян назначают на эту должность лиц, которые будут безоговорочно подчиняться Харатяну и отчитываться ему, а не главе МИД РА», – пишет тг-канал.