Ինչո՞ւ Նիկոլ Փաշինյանը կաշառեց մարտի 1-ի զոհերի հարազատներին
1.Նիկոլի համար «Մարտի 1»-ի գործն անհրաժեշտ էր ներքաղաքական նպատակներով: Նա կաշառեց զոհերի հարազատներին, որպեսզի նրանց օգտագործի իր հակառակորդների դեմ:
Զզվելին այն էր, որ զոհերի հարազատներից ոմանք հաճույքով ծախեցին իրենց մեռելներին: Ծախեցին 30 արծաթով: 30 միլիոն դրամի դիմաց նրանք դատարանում կապիկություններ էին անում ու ապահովում Նիկոլի ուզած թամաշան:
2.Նիկոլի համար կարևորն իր իշխանությունն է: Հայաստանը և Արցախն իր համար առևտրի առարկա են: Պատահական չէ, որ քայլարածների գլխավոր կարգախոսն է՝ «Թավշյա հեղափոխությունն ավելի մեծ արժեք է, քան Արցախյան ազատամարտը»:
2008թ. մարտի 1-ին լուծվում էր իշխանության հարց: Նիկոլը մարդկանց մոլորեցրեց, տարավ կրակի բերան ու հենց տեսավ, որ չի ստացվում, ծլկեց՝ «մարտի» դաշտում թողնելով 10 զոհ, բազմաթիվ վիրավորներ:
Ի դեպ, շատ խորհրդանշական է, որ Նիկոլը Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հարազատներին տալիս է 10 միլիոն դրամ, այն էլ՝ փորձում է զոհերի իրական քանակը թաքցնել, որպեսզի նրանց անհետ կորած ճանաչի և հետաձգի վճարումները, իսկ ահա մարտի 1-ի զոհերի հարազատներին վճարում է 3 անգամ ավել:
3.Նիկոլն Արցախի հարցում բանակցում էր «Տարածքներ՝ փողի դիմաց» բանաձևով: Խոսվում է 5 միլիարդ դոլարի մասին: Մարտի 1-ի գործն այդ դավաճանական ծրագրի իրագործմանը նպաստող կարևոր օղակ էր: Դրա համար էլ ինքը 5 միլիարդից փայ հանեց իր գործիքներին:
Հ.Գ.: Վերջերս պարզվեց, որ մարտի 1-ին զոհված Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիսը, դարձել է Նիկոլի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ: Մեկնաբանություններն ավելորդ են: Այդ փաստը հաստատում է վերը նշվածը:

Почему Никол Пашинян подкупил родных погибших 1-го марта?
1. Дело «1-го марта» Николу нужно было во внутриполитических целях. Он подкупил родных погибших, чтобы использовать их против своих оппонентов.
Отвращение вызывает то, что некоторые из родственников жертв продали своих погибших. Продали за 30 сребреников. За 30 млн драмов они занимались обезьянничеством в судах и обеспечивали нужное Николу шоу.
2. Для Никола важна его власть. Армения и Арцах для него являются предметом торга. Неслучайно, что главный лозунг мойшаговцев – «Бархатная революция представляет большую ценность, чем Арцахская освободительная война».
1-го марта 2008 года решался вопрос власти. Никол одурачил людей, подвел их под монастырь и, увидев, что ничего не получается, сбежал, оставив на поле «боя» 10 жертв и множество раненых.
Кстати, весьма символично, что Никол выплачивает родным погибших при защите Родины по 10 млн драмов, пытаясь при этом скрыть реальное количество погибших, чтобы затем признать их без вести пропавшими и отсрочить выплаты, а родным жертв событий 1-го марта платит в 3 раза больше.
3. Никол переговаривался в вопросе Арцаха по формуле «Территории в обмен на деньги». Говорится о 5 млрд долларов. Дело «1 марта» было важным вспомогательным звеном реализации этого предательского плана. Поэтому он и поделился из этих 5 млрд со своими инструментами.
P.S. Недавно выяснилось, что отец погибшего 1-го марта Гора Клояна – Саркис – стал членом партии Никола «Гражданский договор». Комментарии, как говорится, излишни. Этот факт подтверждает вышесказанное.