Սյունիքի մարզի Գորիս-Տաթև ճանապարհը բաց է, Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով բեռնատարների համար
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, իսկ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով բեռնատարների համար։
Սյունիքի մարզի Գորիս-Տաթև ճանապարհը բաց է (բուք է)։ Իրականացվում են ճանապարհի մաքրման և մշակման աշխատանքներ։
Արագածոտնի մարզի Ապարան-Արագած, Վայոց ձորի և Շիրակի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար․ ռուսական կողմում կա 1000-ից ավելի կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армении сообщает, что на территории Армении есть закрытые автодороги.
Закрыты дороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» Арагацотнского марза к крепости Амберд и к озеру Кари.
Перевал Варденяц закрыт лишь для грузовых автомашин с прицепом.
На автодорогах Чива-Елпин, Сараван-Зангер, Горис-Шурнух, Сисиан-Зангер Сюникского марза, на участках Мегри сар, Ванадзор-Дилижан, Мартуни-Варденис, Сисиан-Горис Сюникского марза и Вайк-Сараван местами гололедица.
В городах Масис и Арташат Араратского марза туманы.
В Армении есть закрытые автодороги: местами гололедица