340 դոլար արժեցող շամպայն և 1900 դոլար արժեցող գինի․ Աննա Հակոբյանի էլիտար խնջույքը Մոսկվայում
Վարչապետի կինը՝ Աննա Հակոբյանը և իր դուստրերը շարունակում են իրենց երջանիկ շրջագայությունը Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում։ Մոսկվան այս անգամ Աննա Հակոբյանի և իր երեխաների համար բացահայտվում է յուրովի։ Նրանք գուցե նախկինում էլ են այդ քաղաքում եղել, բայց հիմա էլիտար հյուրեր են, որ այցելում են ամենաթանկարժեք ռեստորաններ և հյուրանոցներ, շրջում են թիկնապահների ուղեկցությամբ և հասարակ քաղաքացիների նախանձով լի հայացքների ներքո։
«Մեդիապորտ» տելեգրամյալ ալիքն արդեն գրել էր, որ Աննա Հակոբյանը դուստրերի հետ հունվարի 13-ին «Արարատ Հայաթ» հյուրանոցից գնացել է Մոսկվայի ամենաէլիտար «Պուշկին» ռեստորան՝ հին նոր տարին տոնելու:
Նրան ուղեկցել են անվտանգության մեծ թվով աշխատակիցներ, ինչպես նաև Փաշինյանի տիկնոջը սպասարկում է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանությունը՝ ողջ կազմով։
Այդ օրը ռեստորանում են եղել ազգությամբ հայ այլ այցելուներ, որոնք որոշակի մանրամասներ են ներկայացրել մեզ։ Նախ շատերի համար զարմանալի է եղել, թե ինչ է նշում Աննա Հակոբյանը, երբ իր ամուսնու ղեկավարությամբ պարտության է տարել Հայաստանը։ Շատերը զարմացած են եղել այն հանգամանքից, որ նույն օրը Շուշիում էլ Ալիևներն էին տոնում իրենց հաղթանակը։
Ներկաներին զարմացրել է նաև Աննա Հակոբյանի և իր շքախմբի ճոխ պատվերները։ Ըստ ականատեսների, Աննա Հակոբյանի սեղան մի քանի շիշ «Veuve Clicquot» («Կլիկոյի Այրի») շամպայն են մատուցել, որի մեկ շիշն արժե ավելի քան 340 դոլար և երկու շիշ «Chateau Margaux», որի մեկ շիշն արժե ավելի քան 1900 դոլար։
Մենք փորձեցինք կապ հաստատել Աննա Հակոբյանի գրասենյակի հետ՝ մեկնաբանություններ ստանալու նպատակով և որպեսզի ճշտեինք, թե ովքե՞ր են վճարել գերթանկարժեք այս ճաշկերույթի համար, արդյոք այն կազմակերպվել է պետության հաշվի՞ն, բայց մեր զանգերն այդպես էլ անպատասխան մնացին։

Анна Акопян пила в московском ресторане шампанское за 340 долларов и вино за 1900 долларов – «Рolitik.am»
Супруга премьер-министра Армении Анна Акопян с дочками продолжают свое счастливое турне по столице Российской Федерации. Об этом пишет «Рolitik.am», представляя подробности.
«На этот раз Москва открывается для Анны Акопян и ее детей уникальным образом. Возможно, последние и раньше были в этом городе, но сейчас они здесь в качестве элитарных гостей, которые посещают самые дорогие рестораны и гостиницы, ходят в сопровождении телохранителей и под завистливые взоры обычных граждан.
«Telegram»-канал «Mediaport» уже писал о том, что Анна Акопян с дочками 13 января из гостиницы «Арарат Хайат» отправилась в самый элитарный ресторан Москвы «Пушкин», чтобы отметить Старый Новый год. Ее сопровождало большое количество сотрудников безопасности, госпожу Акопян обслуживал и весь состав посольства Армении в России.
В этот день среди посетителей ресторана были и другие армяне, которые представили нам некоторые детали. Прежде всего, многие просто не понимали, что отмечает жена премьер-министра Армении, когда Ереван под руководством ее супруга потерпел поражение в войне. Многие были удивлены и тому, что в тот же день в Шуши Алиевы отмечали свою победу.
Присутствующих удивили и роскошные заказы Акопян и ее свиты. Согласно сведениям очевидцев, на стол супруги главы кабмина было подано несколько бутылок шампанского «Veuve Clicquot», стоимость одной из которых превышает 340 долларов, и две бутылки вина «Chateau Margaux», стоимость одной из которых превышает 1900 долларов.
Мы попытались связаться с офисом Анны Акопян, чтоб получить какие-то комментарии, уточнить, кто заплатил за столь сверхдорогой поход в ресторан, было ли это организовано за счет государства? Но наши звонки так и остались без ответа», – отмечает «Рolitik.am».