Պուտին-Ալիև-Փաշինյան հանդիպման նախապատրաստմամբ զբաղվող իմ ընկերը հարցրեց՝ «Լսիր, Արա՛մ, իսկ դուք համոզվա՞ծ եք, որ Փաշինյանը հայ է»․ Գաբրելյանով
Հայտնի մեդիամենեջեր Արամ Գաբրելյանովն իր տելեգրամյան ալիքում գրում է.
«Իմ ընկերներից մեկը զբաղվում էր Պուտին-Ալիև-Փաշինյան հանդիպման նախապատրաստմամբ։ Ամեն ինչ պահվում էր խիստ գաղտնի։ Սակայն այսօր նա ինձ ասաց․ «Լսիր, Արա՛մ, իսկ դուք համոզվա՞ծ եք, որ Փաշինյանը հայ է»։
Հարցնում եմ՝ ինչո՞ւ ես նման հարց տալիս։ Եվ ահա նրա պատասխանը․
«Ես ճանաչում եմ հայերին, ես սովորել եմ նրանց հետ, ընկերություն եմ արել նրանց հետ, բայց երբեք չեմ հանդիպել Հայաստանի վարչապետի նման վախկոտ, տգետ, շփման մեջ և պահվածքում տհաճ հայի։ Եթե անկեղծ, նա նողկանք է առաջացնում։ Ախր չի կարող հայի մեջ միաժամանակ այդքան թերություն լինել»։

Занимавшийся подготовкой к встрече Путин-Алиев-Пашинян мой друг спросил: «Слушай, Арам, а вы уверены, что Пашинян армянин?» – Габрелянов
Один из моих друзей занимался подготовкой к встрече Путин-Алиев-Пашинян. Всё держалось в большом секрете, все перипетии вокруг. Но сегодня утром он мне сказал: «Слушай, Арам, а вы уверены, что Пашинян армянин?»
Спрашиваю, почему такой вопрос. Вот его ответ: «Я знаю армян, я учился с ними, я дружу с ними. Но никогда не встречал армянина такого трусливого, недалёкого и неприятного в общении и поведении, как премьер Армении. Если честно, он вызывает брезгливость. Ну не может в армянине быть столько недостатков одновременно».