Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, որը վարակված է նոր տիպի կորոնավիրուսով և բուժվում էր տնային պայմաններում, տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիվանդությունը դեռևս բարդ ընթացք ունի. նախագահ Սարգսյանի մոտ առկա են այդ վիճակին բնորոշ ախտանիշներ, այդ թվում՝ բարձր ջերմություն, երկկողմանի թոքաբորբ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Արմեն Սարգսյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց

Президент Республики Армения Армен Саркисян, заразившийся COVID-19, принимавший лечение в домашних условиях, был перевезен в больницу. Об этом сообщает Управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
«Болезнь протекает с осложнениями, у президента характерные для этого состояния симптомы, в том числе высокая температура и двусторонняя пневмония», – говорится в сообщении.
Армен Саркисян госпитализирован