Թշնամին նպատակասլաց կերպով շարունակում է իր հաղթարշավը, իսկ Փաշինյանի ղեկավարած Հայաստանը կրում է հերթական պարտությունը
Հերթական սուտ և անկատար խոստումը
Մինչ այսօրվա եռակողմ հանդիպումը՝ փաշինյանական իշխանությունը պնդում էր, որ Ադրբեջանի հետ կոմունիկացիաները կարող են բացվել, Ադրբեջանին Նախիջևանի և Թուրքիայի հետ կապող ճանապարհ կարող է տրամադրվել՝ բացառապես հայ գերիների և անհետ կորած անձանց հարցի լիարժեք լուծման պարագայում։
Այսօրվա հանդիպման արդյունքում՝ ստորագրվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական և ճանապարհային կապերի բացման վերաբերյալ հայտարարությունը, որը նախատեսում է այս ուղղությամբ փոխվարչապետների մակարդակով աշխատանքային խմբի ստեղծում և այդ խմբի առջև դրված խնդիրների շրջանակ։
Դրան զուգահեռ Փաշինյանը անձնագրեց, որ գերիների մասով հարցը չստացվեց լուծել։
Այսպիսով, չհասնելով որևէ հաջողության իր իսկ կողմից անցած շաբաթ առաջ քաշված նախապայմանի իրագործման հարցում, այն է՝ հայ գերիների և անհետ կորածների հարցի լիարժեք լուծումը՝ Փաշինյանը ստորագրեց իրեն ներկայացված տնտեսական և ճանապարհային կապերի բացման վերաբերյալ հայտարարությունը։
Ի՞նչ է սա, եթե ոչ հերթական դավաճանական սուտ։
Ի՞նչ է սա, եթե ոչ գերության մեջ գտնվող մեր եղբայրների և քույրերի, նրանց ընտանիքների նկատմամբ գործած հերթական անբարոյականություն։
Արդյունքում՝ թշնամին նպատակասլած կերպով շարունակում է իր հաղթահարշավը, իսկ Փաշինյանի ղեկավարած Հայաստանը կրում է հերթական պարտությունը։
Ավելին՝ ի՞նչ կոմունիկացիաների բացման և տնտեսական օգուտների մասին կարելի է խոսել մի երկրի հետ, որը բացահայտ կերպով հրաժարվում է վերադարձնել մեր ռազմագերիներին և խոչընդոտում է անհետ կորած անձանց հայտնաբերելու աշխատանքներին՝ խախտելով իր կողմից նոյեմբերի 9-ին ստորագրված հայտարարության 8-րդ կետը։
Ակնհայտ է, որ վարչապետ Փաշինյանով Հայաստանը հանդես է գալիս կապիտուլյանտի և պարտվողի դեմքով, արդյունքում՝ ապահովելով հայկական կողմին շարունակական պարտություններ։

Враг целенаправленно продолжает свое победное шествие, а руководимая Пашиняном Армения терпит очередное поражение
Очередное ложное и невыполненное обещание.
До состоявшейся 11 января в Москве трехсторонней встречи пашиняновская власть утверждала, что коммуникации с Азербайджаном могут быть разблокированы, а соединяющая Нахиджеван с Турцией дорога может быть предоставлена Азербайджану исключительно в случае полноценного решения вопроса армянских пленных и пропавших без вести лиц.
По итогам встречи 11 января было пописано заявление о разблокировке экономических и транспортных связей между Арменией и Азербайджаном, которое предусматривает создание трехсторонней рабочей группы под совместным председательством вице-премьеров Республики Армения, Азербайджана и заместителя председателя правительства Российской Федерации, а также круг поставленных перед этой группой задач.
Вместе с тем, Пашинян констатировал, что вопрос по части армянских пленных не удалось решить.
Таким образом, не сумев добиться какого-либо успеха в вопросе выполнения выдвинутого им на прошлой неделе предусловия – обеспечения полноценного решения вопроса армянских пленных и пропавших без вести лиц, Пашинян подписал представленное ему заявление разблокировке экономических и транспортных связей.
Что это, если не очередная вероломная ложь?
Что это, если не очередной безнравственный поступок, совершенный в отношении находящихся в плену наших братьев и сестер, а также их семей?
В результате враг целенаправленно продолжает свое победное шествие, а руководимая Пашиняном Армения терпит очередное поражение.
Более того, о какой разблокировке коммуникаций и о каких экономических выгодах можно говорить со страной, которая открыто отказывается возвращать наших военнопленных, препятствует поиску пропавших без вести, нарушая тем самым пункт 8 подписанного 9 ноября трехстороннего заявления?
Очевидно, что с премьер-министром Пашиняном Армения выступает в роли капитулянта, с лицом потерпевшей поражение страны, и, как результат, армянская сторона обеспечивает себе постоянные поражения.