Վազգեն Մանուկյանը (Հայրենիքի փրկության շարժման անունից) Մոսկվայում կայանալիք Փաշինյան–Ալիև հանդիպմանն ընդառաջ հանդիպում ու պարզաբանում էր պահանջել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանից, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանից, ՀՀ արտգործնախարար Արա Այվազյանից։
Արձագանքել էր միայն Արա Այվազյանը։ Ինչ մնում է մյուս երկու ուսադիրավորներին, ապա նրանցից ԱԱԾ–ականը զբաղված է ադրբեջանցի իր գործընկերոջ հետ Հայաստանի սահմանները չափագրելով ու հանձնելը նախապատրաստելով, իսկ Օնիկ Գասպարյանը, մեր ունեցած տեղեկություններով, սկզբում համաձայնել է հանդիպել, բայց հետո Նիկոլի հրահանգով հետ է կանգնել՝ ապացուցելով, որ ինքը «պարկետնի» զինվորական է, պարտված պատերազմի ընթացքում կոչումը բարձրացրած գեներալ ու ամբողջությամբ հանցակցում է Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ դավաճանելով ՀՀ–ին տված երդմանը։
Դատելով ամենից՝ Նիկոլին ակնհայտորեն դուր չի եկել Հայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչներ Վազգեն Մանուկյանի, Իշխան Սաղթելյանի ու Արթուր Վանեցյանի հանդիպումը ԱԳՆ–ում։ Այդ հանդիպումը դուր չի եկել նաև Նիկոլի իշխանության սորոսաթուրքական փայատերերին, ու բալանսը պահելու համար նրանք կազմակերպել են թուրքական 5–րդ շարասյան կարկառուն ներկայացուցիչ Արման Բաբաջանյանի հանդիպումը Արա Այվազյանի հետ՝ նույն թեմայով։
Փաստորեն, ՀՀ արտգործնախարարը կիրակի օրով հանդիպում ու պարզաբանումներ է տալիս թուրքական գործակալին։ Ահա այն ամենը, ինչ պետք է իմանալ նիկոլական իշխանության իրական բնույթի մասին։
Նիկոլ Փաշինյանի սորոսաթուրքական բալանսը

Перед намеченной в Москве встречей Пашинян-Алиев Вазген Манукян (от имени Движения по спасению Родины) потребовал встречи и разъяснений от начальника Генштаба ВС РА Оника Гаспаряна, директора СНБ Армена Абазяна и главы МИД Ара Айвазяна.
Откликнулся лишь Ара Айвазян. Что касается двух других носителей погонов, то представляющий из их СНБ занят вместе с азербайджанским коллегой делимитацией границ Армении и подготовкой сдачи территорий, а Оник Гаспарян, по имеющейся у нас информации, сначала согласился встретиться, но затем, после распоряжения Никола, отказался, доказав, что он – паркетный военный и повысивший свое звание в ходе проигранной войны генерал, являющийся полным соучастником преступлений Никола Пашиняна и предавшим данную РА присягу человеком.
Судя по всему, Николу явно не понравилась встреча представителей Движения по спасению Родины Вазгена Манукяна, Ишхана Сагателяна и Артура Ванецяна в МИД. Эта встреча была не по душе и соросо-турецким пайщикам власти Никола, и для удержания баланса они организовали встречу яркого представителя турецкой 5-ой колонныАрмана Бабаджаняна с Ара Айвазяном – на ту же тему.
Фактически, глава МИД РА в воскресный день проводил встречу и давал разъяснения турецкому агенту. Вот и всё, что нужно знать о реальной сущности николовской власти.
Соросо-турецкий баланс Никола Пашиняна
Судя по всему, Николу явно не понравилась встреча представителей Движения по спасению Родины Вазгена Манукяна, Ишхана Сагателяна и Артура Ванецяна в МИД. Эта встреча была не по душе и соросо-турецким пайщикам власти Никола, и для удержания баланса они организовали встречу яркого представителя турецкой 5-ой колонны Армана Бабаджаняна с Ара Айвазяном – на ту же тему.