ԱՄՆ-ում ինչպես ՀՀ-ում՝ «Պողոսը» մտավ Սենատ (մեր հատուկ ռեպորտաժը Վաշինգտոնից)
ԱՄՆ–ում ամեն ինչ խառնվել է իրար։ Դժվար է ասել, թե ովքեր են նախկինները, ովքեր՝ նորերը, ովքեր են պիցայակերները, ովքեր՝ գըմփ–գըմփ–հո՛ւ անողները, ով է աթոռից կառչածը, իսկ ով՝ «ժողովրդի» նախագահը։
Դոնալդ Թրամփը դեռ աջ ձեռքը բինտով չի փաթաթել ու վրան կնոջ կարմիր պամադայով սրտիկ չի նկարել, բայց ամեն ինչ կարող է գնալ դրան։
79–ի մեջ մտնող Ջո Բայդենը գտնում է, որ 74 տարեկան Թրամփը ջահելություն է անում՝ իր կողմնակիցներին գրոհել տալով Կապիտոլիումի վրա։
«Պետք է մեծերին հարգել»,–ասել է Բայդենը, ում վրա հայաստանցի Նիկոլը, չգիտես ինչու, հույս է դրել։
Ամերիկյան պողոսները գրոհել են ԱՄՆ սենատի շենքը, մտել տարածք, գույք վնասել, Նիկոլի սիրելի օծանելիքը թռցրել։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ սենատի շենք մտածները Ռոբերտ Քոչարյանի կողմնակիցներն են, իսկ ԱԱԾ–ն մի անկապ ռեպորտաժ է պատրաստել այդ թեմայով։ Քոչարյանի կողմնակիցներ Նարեկ Մանթաշյանն ու Սերգո Խառատյանը կանչվել են հարցաքննության ԱՄՆ ֆեդերալ դատախազություն։ ՀՀ գլխավոր դատաՂազ Արթուր Դավթյանն իր էժանագին ծառայություններն է առաջարկել ամերիկյան գործընկերներին։
Բայդենի կողմնակիցները դժգոհ են Թրամփի նիկոլությունից։
«Տենց գրոհող էիք, գնայինք Իրաքում ու Սիրիայում «Իսլամական պետության» դեմ գրոհեիք, ա՛յ 5–դոլարով միտինգի եկողներ ու հպարտներ»,–հայտարարում են Բայդենի կողմնակիցները։
«Նախկինին վերադարձ չի՛ լինելու»,–ասում են թրամփենք։
Թրամփի կինը՝ Մելանյան, Ալյասկայում նախաձեռնել է հեղափոխականների «Խեռատո» ջոկատի ձևավորումը և հայտարարել, որ շուտով կմիանա Վաշինգտոնի իր եղբայրներին, քույրերին ու անհայտ սեռի մյուսներին։
Իվանկա Թրամփը հերթական գրառումն է արել սոցցանցում ու կրկին աչքի ընկել մարիամիկությամբ, այն է՝ մեջընկածությամբ, բայց Ցուկին արգելափակել է նրա էջը՝ հերթական անգամ ցույց տալով, որ Ֆեյսբուքը ժողովրդավարության, զուտ սոցիալական շփման ինստիտուտներից է։
Ցուցարարները տարածք են մտել ՆիկոլիՋոկերի նկարը ձեռքներին՝ նշելով, որ իրենք գանդյակգանդիստ են՝ Գանդիի բաց ձեռքերի պայքարի հետևորդներ։
Տարածքում որևէ մեկը չի տեսել Վարդգես Գասպարիին պառկած բողոքելիս, քանզի Գասպարին թաց տեղ պառկող չի, ձրի պառկող չի։
Անգլիաներում վարակվելու «ատմազկայով» Հայաստաանից թռած Արմեն Սարգսյանը դեռ չի կողմնորոշվում, թե ում շնորհավորի՝ Բայդենի՞ն, Թրամփի՞ն, թե՞ Ջոկերին։
«Կենտրոն» հեռուստաընկերությունը պարիտետը պահելու և շառից–փորձաքից հեռու մնալու համար ցույց է տվել Թրամփի, Բայդենի ու Ծառուկյանի ուղերձները։ «Նա վսյակի» նաև Նիկոլի ուղերձը։
Թրամփը համոզմունք է հայտնել, որ Բայդենի հետևում կանգնած են նախկին նախագահներ Բուշն ու Քլինթոնը։ Վերջիններս հերքել են իրենց մասնակցությունը Բայդենի ընտրության հարցում, բայց նաև չեն թաքցրել իրենց տեսակետը Թրամփի մասին։
«Թրամփը քաղաքական դիշովկա է»,–նշել են ԱՄՆ նախկին նախագահները։
Կրեմլում ուրախությունից մեռնում են ու չարախնդում։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնում առկա հակամարտությունը պետք է բավարարի Թրամփի ժողովրդին, Բայդենի ժողովրդին, Ադրբեջանի ժողովրդին։
Ոչ մեկ չի հասկացել, թե ինչ կապ ունի Ադրբեջանի ժողովուրդը ԱՄՆ ներքաղաքական հակամարտության հետ, որ մի հատ էլ բավարարվի, բայց դե Նիկոլն ամեն դեպքում ուզում է բավարարել Ադրբեջանի ժողովրդին։
Մի խոսքով, ԱՄՆ–ում ինչպես ՀՀ–ում։ Ամերիկացիք հնձում են այլ երկրներում իրենց ցանածը։ Մի տնից չենք, մի հալի ենք։
Ցուցարարները տարածք են մտել Նիկոլի Ջոկերի նկարը ձեռքներին՝ նշելով, որ իրենք գանդյակ գանդիստ են՝ Գանդիի բաց ձեռքերի պայքարի հետևորդներ։

В США как в РА: «Погос» вошел в Сенат (наш специальный репортаж из Вашингтона)
В США смешались в кучу люди, кони... Трудно сказать, кто прежние, кто – новые, кто – пиццаеды, кто – «гмп-гмп-ху»-исты, кто вцепился в свое кресло, а кто – «народный» президент.
Дональд Трамп пока не обмотал руку бинтом и не нарисовал на нем помадой жены красное сердечко, но всё может пойти именно по этому сценарию.
Переваливший свой почти 8-ой десяток Джо Байден считает, что 74-летний Трамп ведет себя как подросток, подстрекая своих сторонников к штурму Капитолия.
«Старших нужно уважать», – сказал Байден, на которого армянский Никол, невесть почему, возлагает надежду.
Американские погосы штурмовали здание Сената США, проникли на его территорию, испортили имущество и стащили любимый парфюм Никола.
Никол Пашинян заявил, что проникшие в здание Сената США – сторонники Роберта Кочаряна, а СНБ подготовила на эту тему бессвязный репортаж. Сторонники Кочаряна Нарек Манташян и Серго Харатян были вызваны на допрос в Федеральную прокуратуру США. ГенпроКУРор Артур Давтян предложил американским коллегам свои дешевые услуги.
Сторонники Байдена недовольны никольством Трампа.
«Раз уж вы такие штурмовики, то пошли бы штурмовать «Исламское государство» в Ираке и Сирии, эй вы, 5-долларовые митингующие и гордые», – заявляют сторонники Байдена.
«Возвращения к прежнему не будет!» – кричат трамписты.
Супруга Трампа Мелания инициировала формирование на Аляске отряда «Херато» и заявила, что скоро присоединится к своим братьям, сестрам и не определившимся с полом друзьям в Вашингтоне.
Иванка Трамп оставила очередную запись в соцсети и снова, а-ля Мариамик, отличилась своим невподадством, но Цуки заблокировал ее страницу, в который раз продемонстрировав, что «Фейсбук» – один из институтов демократии, с направленностью сугубо социального общения.
Демонстранты проникли на территорию с портретом НиколаДжокера в руках, отмечая, что они – гандо… гандисты, то есть последователи борьбы открытых рук Ганди.
На территории так и не был замечен протестующий лежа Вардгес Гаспари, легкий на подъем лишь при оплачиваемой лёжке.
Слинявший из Армении под отмазкой инфицирования в Англии Армен Саркисян пока не определился, кого поздравить – Байдена, Трампа или Джокера.
Во удержание паритета и во избежание злоключений телеканал «Кентрон» показал послания Трампа, Байдена и Царукяна. И «на всякий» – также Никола.
Трамп выразил убеждение, что за Байденом стоят бывшие президенты Буш и Клинтон. Последние опровергли свое участие в избрании Байдена, но не скрыли своего мнения касательно Трампа.
«Трамп – политическая дешевка», – отметили экс-президенты США.
В Кремле умирают со смеху и злорадствуют.
Никол Пашинян заявил, что урегулирование конфликта в Вашингтоне должно удовлетворить народ Трампа, народ Байдена и народ Азербайджана.
Никто так и не понял, какое отношение к внутриполитическому противостоянию в США имеет народ Азербайджана, чтобы еще и быть удовлетворенным, но Никол, в любом случае, хочет удовлетворить также народ Азербайджана.
Словом, в США – как в РА. Американцы пожинают посеянное в других странах. Как говорится, братья по несчастью.
Демонстранты проникли на территорию с портретом Никола Джокера в руках, отмечая, что они – гандо… гандисты, то есть последователи борьбы открытых рук Ганди.