Որոշ քրեածին տարրերի կողմից Մայր Աթոռի և Վեհափառի նկատմամբ ոտնձգության փորձերի մասով հանցագործության մասին հաղորդում եմ ներկայացրել գլխավոր դատախազին
Դատախազության երեկվա անհասկանալի հայտարարությունից և փաստացի անգործությունից հետո, որով որևէ կերպ չփարատվեց բոլորիս մտահոգությունները որոշ քրեածին տարրերի կողմից Մայր Աթոռի և Վեհափառ Հայրապետի ոտնձգության փորձերի մասով։
Երեկ երեկոյան ներկայացրեցի հաղորդում հանցագործության մասին հասցեագրված Գլխավոր դատախազին, մանրակրկիտ ներկայացնելով այս ժամանակահատվածում տեղի ունեցած հայտարարությունները և դրանց կոնկրետ որակումը, այդ թվում պահանջելով կոնկրետ գործողություններ։

Я представил генеральному прокурору сообщение о преступлении касательно попыток посягательств некоторых криминальных элементов на Первопрестольный и Его Святейшество
Вчерашнее непонятное заявление и фактическое бездействие прокуратуры никоим образом не сняло нашу обеспокоенность попытками посягательств некоторых криминальных элементов на Первопрестольный и Его Святейшество.
Вчера вечером я представил генеральному прокурору сообщение о преступлении, подробно изложив сделанные в этот период заявления и их конкретную квалификацию, в том числе потребовав конкретных действий.