Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ելույթ է ունեցել Չաթըմ Հաուսում
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մայիսի 10-ին ելույթով հանդես է եկել Լոնդոնի Միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտում (Չաթըմ Հաուս):
«Հայաստանի ներքին և տարածաշրջանային մարտահրավերները» անվանումով կլոր սեղանի վերաբերյալ Չաթըմ Հաուսի տարածած ազդագրում մասնավորապես ասված էր. «Հայկական քաղաքականությունները մոտենում են հերթական խաչմերուկին: Վերջին վերադասավորումները և բարեփոխումների անհրաժեշտության մասին դրական հայտարարությունները ակնարկում են քաղաքական հնարավոր նորամուտի մասին: Ի հավելումն դրա, 2012թ. խորհրդարանական ընտրությունները և 2013թ. նախագահական ընտրությունները փակ քաղաքական համակարգի որոշակի փոփոխությունների հնարավորություն են ընձեռում: Այդուհանդերձ, Հայաստանի ժողովրդավարական ինքնության, տնտեսական ու քաղաքական բարեփոխումներ իրականացնելու ընտրախավերի քաղաքական կամքի հետ կապված հարցերը մնում են առկախ: Միևնույն ժամանակ, երկրի արտաքին միջավայրը մնում է բարդ, իսկ արտաքին քաղաքականության ոլորտում Հայաստանի համար պահպանվում են մի շարք մարտահրավերներ»։

10 мая лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян выступил в Лондонском Королевском институте международных отношений (Chatham House).
В письменном уведомлении, распространенном «Chatham House» в связи с круглым столом на тему «Внутренние и региональные вызовы Армении», в частности, отмечено: «Политические курсы в Армении приближаются к очередному перекрестку. Недавний расклад событий и позитивные заявления о необходимости проведения реформ знаменуют собой возможный переход на новый этап политической действительности. В дополнение к этому, парламентские выборы 2012 года и президентские выборы 2013 года предоставляют возможность проведения определенных изменений в замкнутой политической системе. Тем не менее, вопросы, связанные с политической волей элиты провести реформы в сфере демократической самобытности, экономических и политических реформ, остаются открытыми. В то же самое время, атмосфера на внешней арене страны остается сложной, а в сфере внешней политики Армения пока стоит перед некоторыми вызовами».
Раффи Ованнисян выступил в «Chatham House»