Վաղը առավոտյան ժամը 10-ից շրջափակվում է ՀՀ Կառավարության շենքը, Նիկոլ Փաշինյանը պետք է վաղը զրկվի իբրև վարչապետ Կառավարության նիստ անելու հնարավորությունից. Գեղամ Մանուկյան (տեսանյութ)
Վաղը՝ հինգշաբթի օրը ժամը 11-ին տեղի է ունենալու ՀՀ կառավարության 2020 թվականի վերջին նիստը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, սակայն պետք է շրջափակել Կառավարության շենքը. այսօր Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ նշեց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
«Դիմում ենք մեր բոլոր հայրենակիցներին, որոնք մասնակցել են հանրահավաքներին, ովքեր այս օրերին հազարավոր անգամներ մոտեցել են և բազմաթիվ առաջարկներ են ներկայացրել, ասել են, որ պետք է արագ գործել, վաղը՝ առավոտյան ժամը 10-ից, բոլոր կողմերից շրջափակվում է ՀՀ Կառավարությունը։
Կառավարության անդամները պետք է հնարավորություն չունենան ելքի ու մուտքի, նրանց նիստերը վաղուց արդեն կոպեկի արժեք չունեն և չպետք է վաղը կայացնեն Կառավարության նիստ: Նիկոլ Փաշինյանը պետք է վաղը զրկվի իբրև վարչապետ Կառավարության նիստ անելու հնարավորությունից»,-նշեց Մանուկյանը:

Оппозиция заявила о планах с 10:00 заблокировать здание правительства (видео)
Сегодня мы планировали помешать Николу Пашиняну покинуть здание правительства до тех пор, пока не будет согласия и четких условий его отставки. Об этом заявил на митинге оппозиции на Площади Республики в Ереване 23 декабря член АРФ «Дашнакцутюн» Гегам Манукян.
«Но он после полудня, боясь остаться в этом здании, снова ушел. Мы могли заявить о блокировании здания кабмина РА и сегодня, но так мы бы не добились никакого результата. Завтра в 11:00 часов должно состояться последнее заседание правительства в этом году. Я обращаюсь ко всем со следующим призывом: с 10 утра завтрашнего дня, кто захочет и раньше, блокируем здание кабмина со всех сторон. Чтобы его члены не могли туда ни войти, ни выйти. Их заседания давно не стоят ни копейки.
Они не должны проводить заседание правительства. Никол Пашинян должен быть лишен возможности проведения заседания правительства в качестве премьер-министра», - заявил Гегам Манукян.
Он подчеркнул, что сидячая забастовка продолжается, а палатки останутся на ночь.
«Мы останемся здесь до 10 утра», – сказал представитель АРФД. На этом акция оппозиции завершилась.