Լոռու մարզպետի պաշտոնում նշանակվեց «Իմ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արամ Խաչատրյանը: Այդ մասին որոշումն ընդունվեց կառավարության նիստում:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհավորեց Խաչատրյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթեց հաջողություն:
Կառավարության այսօրվա նիստում Լոռու մարզպետի պաշտոնից ազատվել էր Անդրեյ Ղուկասյանը, ով հայտարարել էր գործունեությունը կուսակցական մակարդակով շարունակելու մասին:
Լոռու մարզպետ նշանակվեց Արամ Խաչատրյանը

Новым губернатором Лорийского марза Армении назначен Арам Хачатрян
На заседании правительства Армении в четверг, 17 декабря, принято решение назначить губернатором Лорийского марза РА бывшего депутата НС Арама Хачатряна.
Арам Хачатрян сложил мандат депутата Национального собрания Армении в ноябре, сообщив, что в ближайшее время перейдет на работу в исполнительной власти.
Вице-премьер Армении Тигран Авинян поздравил новоназначенного губернатора Лори, пожелав ему успехов.