ՀՀ պետական որևէ կառույց այսպիսի թրքաբարո ասպատակության չի ենթարկվել, ինչպես ԱԱԾ-ն. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Հարգելի Ազգային անվտանգության աշխատակիցներ, թող զարմանալի չթվա, բայց այս պայքարը, «Արժանապատվության երթ»-ի վերջնարդյունքը՝ Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումը, նաև ձեր պաշտպանությանն է միտված: Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով իրականացված «Արժանապատվության երթ»-ի ժամանակ Ազգային անվտանգության ծառայության դիմաց նշեց «Պոլիտէկոնոմիկա» հետազոտական ինստիտուտի ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանը:
«Հայաստանի պետական որևէ կառույց այդպիսի թրքաբարո ասպատակության չի ենթարկվել, ինչպես Ազգային անվտանգության ծառայությունը, թավշյա հեղափոխությունից հետո ԱԱԾ-ում հինգ տնօրեն է փոխվել»,–ասաց նա։
«ԱԱԾ նախկին տնօրենը հայտարարել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ապօրինի հրահանգ է տվել կալանավորել Վազգեն Մանուկյանին, ինչին ինքը դեմ է եղել, որովհետև Վազգեն Մանուկյանը այն մարդկանցից էր, որ պատերազմի օրերին տիրապետելով ամբողջ ինֆորմացիային՝ հայտարարում էր, որ պետք է ազատվել Նիկոլ Փաշինյանից և իշխանությունը հանձնել զինվորականությանը, որպեսզի մենք այդ խայտառակ կապիտուլյացիային չենթարկվեինք: Ցավոք սրտի, դա պատերազմի օրերին տեղի չունեցավ»,–ավելացրեց նա:
Անդրանիկ Թևանյանի խոսքով՝ ԱԱԾ ծառայողներն ամենաինֆորմացվածն են, գիտեն, որ Նիկոլ Փաշինյանին չի կարելի թողնել իշխանության ղեկին:

Ни одна государственная структура Армении не подвергалась такому турецкому нашествию, как СНБ – Андраник Теванян (видео)
«Уважаемые работники Службы национальной безопасности, пусть не покажется странным, но эта борьба, конечный результат «Шествия достоинства» в виде отстранения Никола Пашиняна направлены в том числе на вашу защиту», – заявил в ходе сегодняшней акции с требованием отставки Никола Пашиняна директор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян.
По его словам, ни одна государственная структура Армении не подвергалась такому турецкому нашествию, как СНБ – после «бархатной» революции здесь сменились 5 директоров.
«Бывший директор СНБ заявил, что Никол Пашинян дал незаконное распоряжение об аресте Вазгена Манукяна, и он был против этого, так как Вазген Манукян – из тех людей, которые в дни войны, владея всей информацией, заявили, что нужно избавиться от Никола Пашиняна и передать власть военным, чтобы мы не подверглись этой позорной капитуляции. К сожалению, в дни войны этого не случилось», – отметил он.
Андраник Теванян также добавил, что сотрудники СНБ – самые информированные люди, и они знают, что Никола Пашиняна нельзя оставлять у руля государства.