ԱԽ նիստում Նիկոլ Փաշինյանն ասել է՝ պետք է բարելավել հարաբերությունները Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ. Mediaport
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի նիստին Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Արցախում դեկտեմբերի 12-ից տիրող իրավիճակը, ասել է՝ Հին Թաղեր և Խծաբերդ գյուղերի վրա թշնամու երեկվա հարձակմանը մասնակցել են նաև թուրքերը: Նիստի մասնակիցներին որևէ այլ էական նորություն Փաշինյանը չի հայտնել: Այս մասին գրում է Mediaport տելեգրամյան ալիքը։
«Փոխարենը բողոքել է «մեդիատեռորից», ասել է, թե իր դեմ արշավ է սկսվել: Նաև ասել է, որ պետք է բարելավել հարաբերությունները Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ՝ փորձելով համագործակցության եզրեր գտնել: Հայտարարել է, թե պատրաստ են պատերազմի քննիչ հանձնաժողով ստեղծել, ապա սկսել է պաթետիկ ելույթներ ունենալ, թե պատրաստ է կանգնել ժողովրդի դատին, սակայն հրաժարական չի տալու:
Mediaport-ի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հարց է հնչել նաև, թե ինչու ինքը չի արձագանքում թշնամու կողմից ինֆորմացիոն հարձակումներին, ի պատասխան Փաշինյանն ասել է, որ դիրքերի փոփոխություն է եղել, հիմա ադրբեջանցիներն ավելի ուժեղ են, հետևաբար ստիպված պետք է համակերպվել այդ վիճակին»,–գրում է աղբյուրը:

Никол Пашинян заявил на заседании Совбеза, что нужно улучшать отношения с Турцией и Азербайджаном – «Mediaport»
На заседании Совета безопасности Армении Никол Пашинян представил ситуацию, сложившуюся в Арцахе 12 декабря, сказал, что во вчерашнем вражеском нападении на села Хин Тахер и Хцаберд участвовали также турки. Об этом сообщает «Telegram»-канал «Mediaport».
«Взамен он пожаловался на «медиатеррор», сказал, что против него началась кампания. Он также сказал, что нужно улучшить отношения с Турцией и Азербайджаном, пытаясь найти точки соприкосновения. Заявил, что готов создать следственную комиссию по войне, затем принялся выступать с патетическими речами, заявляя, что готов предстать перед народным судом, но в отставку не уйдет.
Как передает источник «Mediaport», прозвучал также вопрос о том, почему он не реагирует на информационные нападения врага, в ответ на что Пашинян сказал, что произошло изменение, азербайджанцы сейчас сильнее, следовательно, он вынужден смириться с этой ситуацией», – пишет источник.