Վրաստանի կառավարությունը հրաժարական է տվել
Տասներորդ գումարման խորհրդարանի լիազորությունները Վրաստանում հաստատվել են նորընտիր օրենսդիր մարմնի առաջին լիագումար նիստում, կառավարությունը հրաժարական է տվել, քվեարկությունը հեռարձակվել է վրացական հեռուստաընկերությունների կողմից:
Բանաձևի նախագիծը, համաձայն որի՝ խորհրդարանի անդամների լիազորությունները հաստատվում են, պաշտպանել է 87 պատգամավոր:
Նոր խորհրդարանի աշխատանքի մեկնարկից հետո Վրաստանի կառավարությունն ինքնաբերաբար հրաժարական է տալիս: Նախարարների կաբինետը գործում է մինչև նոր կառավարության հաստատումը:
Ուրբաթ Թբիլիսիում անցկացվում է նորընտիր խորհրդարանի առաջին նստաշրջանը: Դրան ներկա էին միայն իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության պատգամավորները, քանի որ հոկտեմբերի 31-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններից հետո խորհրդարան մտած ընդդիմության անդամները հրաժարվել են պատգամավորական մանդատներից՝ ընտրությունները որակելով կեղծված:

Правительство Грузии ушло в отставку
Полномочия парламента десятого созыва утверждены в Грузии на первом пленарном заседании новоизбранного законодательного органа, правительство ушло в отставку, голосование транслировали грузинские телекомпании.
Проект постановления, согласно которому утверждаются полномочия членов парламента, поддержали 87 депутатов.
После начала работы нового парламента правительство Грузии автоматически уходит в отставку. Кабмин становится исполняющим обязанности до утверждения нового правительства.
В пятницу в Тбилиси проходит первое заседание новоизбранного парламента. На заседании присутствуют лишь депутаты от правящей партии «Грузинская мечта», так как члены оппозиции, вошедшие в парламент по итогам прошедших 31 октября парламентских выборов, отказались от депутатских мандатов, назвав выборы сфальсифицированными.