Ինչու է Լևոն Տեր–Պետրոսյանը պահում Նիկոլ Փաշինյանի հետույքը
Լևոն Տեր–Պետրոսյանը կրկին տարերքի մեջ է։ Քանզի կրկին հնարավորություն է ստեղծվել զբաղվել «մուտիլովկայով», աչքի ընկնել փարիսեցիությամբ և դեմագոգիայի մաստեր–կլաս ցույց տալ։
Պարզվում է նա անհանգստացած է։ Կանխատեսում է քաղաքացիական բախումներ և կոկորդիլոսի արցունքներ թափում դրա համար։ 1996–ին նախագահի աթոռը խայտառակ ընտրակեղծիքներով պահած, տանկերը Երևան մտցրած ու ժողովրդի դեմ հանած, 2008–ի «մարտի 1–ը» հասունացրած ու 10 մարդու գլուխ կերած, կորոնավիրուսային կոտորածի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի ընդդիմախոսների դեմ կռիվ տված Լևոն Տեր–Պետրոսյանը վախենում է, որ քաղաքացիական բախումներ ու արյունահեղություն կլինեն։ Ա՛յ, ա՛յ, ա՛յ․․․
Ո՞րն է Լևոն Տեր–Պետրոսյանի փորացավը
ՀԱԿ առաջնորդը չափազանց եսակենտրոն անձնավորություն է։ Նրա համար մարդիկ զրո են, մարդկային կյանքերը՝ ոչինչ։ Եթե հիմա սկսել է խոսել բախումներից ու մտավախություն հայտնել արյան թեմայով, նշանակում է՝ մի փորացավ ունի։
Լևոն Տեր–Պետրոսյանը վախեցած է։ Իր կաշվի համար։
Նա շատ լավ գիտի, որ Նիկոլ Փաշինյանի հեռանալուց հետո քննության է առնվելու ոչ միայն կապիտուլյացիան, այլ նաև կապիտուլյացիայի գաղափարական ակունքները։
Քիրվայականության գաղափարախոս Տեր–Պետրոսյանը վախենում է, որ ազգային ուժերն իշխանության գալուց հետո անպատասխան հարցեր չեն թողնելու և իրենց չեն պահելու 1998–ի իշխանափոխության ժամանակների պես։ Ահա այդ վախն էլ Տեր–Պետրոսյանին ստիպում է պահել կապիտուլյանտ Փաշինյանի՝ իր քաղաքական հոգեզավակի հետույքը։ Ոչինչ, որ Նիկոլի վարչապետության ամեն մի օրն աշխատում է Հայաստանի դեմ։
ՀՀ 1–ին նախագահը կոնտեքստից կտրել է Վազգեն Մանուկյանի՝ հանրահավաքում հնչեցրած խոսքերը և եզրակացրել, որ ընդդիմությունը գնալու է բախումների, մինչդեռ Մանուկյանը ճիշտ հակառակը՝ պնդել է, որ Նիկոլը պետք է խաղաղ ճանապարհով հեռանա, այլապես կհեռանա զոռով, ինչին ինքը դեմ է։
Տեր–Պետրոսյանն իր հոդվածում նաև մեղադրում է Նիկոլին, որ նա էլ է պատրաստ ամեն գնով պահել աթոռն ու գնալ բախումների։
Ստացվում է, որ ՀԱԿ տնօրենը բախումների համար մեղադրում է երկու կողմերին՝ պատասխանատվությունը կիսելով նրանց միջև, ինչն ակնհայտորեն ձեռնտու է Նիկոլին։
Ուշադրությո՛ւն դարձրեք․ Լևոն Տեր–Պետրոսյանն «էս գլխից» բախումների համար մեղադրում է նաև Վազգեն Մանուկյանին՝ դրանով իսկ հուշելով, որ Նիկոլը գնա բախումների։ Տեր–Պետրոսյանը բախումներ է դրդում՝ արտաքուստ ցույց տալով, թե, իբր, դեմ է դրան։
Ուշագրավն այն է, որ Տեր–Պետրոսյանը դեմ չէ, որպեսզի Փաշինյանը հեռանա։ Բայց նա դեմ է, որպեսզի Նիկոլից հետո իշխանությունն անցնի Մանուկյանի գլխավորած ժամանակավոր կառավարությանը։
Մանուկյանի վարչապետությանը դեմ է նաև թուրք–ադրբեջանական զույգը, քանզի հասկանալի պատճառներով ուզում են հնարավորինս երկար աթոռին պահել Նիկոլին։
Մանուկյանի վարչապետությանը դեմ են նաև Հայաստանում գործող սորոսաթուրքական գործակալան ցանցի անդամները և երդվյալ քիրվայականները՝ Վասակ Դարբինյան, Հովսեփ Խուրշուդյան, Արման Բաբաջանյան, Թաթուլ Հակոբյան, լևոնականներ, «ծռեր», Արթուր Սաքունց, Անդրանիկ Քոչարյան․․․ Մի խոսքով, 5–րդ շարասյունը։
Թուրքիան ուզում է մինչև վերջ տանել Հայաստանի կապիտուլյացիան՝ փորձելով ամեն գնով պահել Նիկոլին վարչապետի աթոռին։ Հայաստանյան քաղաքական պոռնիկները թուրքական այդ ծրագրի համար են ակտիվացել։

Почему Левон Тер-Петросян спасает задницу Никола Пашиняна?
Левон Тер-Петросян снова в своей стихии. Опять выдался шанс для занятия «мутиловом», проявления своего фарисейства и дачи мастер-класса по демагогии.
Выясняется, что он обеспокоен. Он прогнозирует гражданские столкновения и проливает крокодиловы слезы на этот счет. Удержавший в 1996-ом президентское кресло посредством позорной фальсификации выборов, введший в Ереван танки и направивший их против народа, подготовивший «1 марта» 2008-го и угробивший 10 человек, боровшийся во время короновирусного истребления с оппонентами Никола Пашиняна Тер-Петросян боится, что произойдут гражданские столкновения и кровопролитие. Ай-ай-ай…
Что гложет Левона Тер-Петросяна?
Лидер АНК – весьма эгоистичная личность. Для него люди – нули, а человеческие жизни – ничто. Если он сейчас начал говорить о столкновениях и выразил обеспокоенность на тему кровопролития, значит – у него есть больное место.
Левон Тер-Петросян испуган. Он боится за свою шкуру.
Он прекрасно знает, что после ухода Никола Пашиняна будет расследована не только капитуляция, но и ее идейные истоки.
Идеолог братания с турками Тер-Петросян боится, что после прихода к власти национальные силы не оставят неотвеченных вопросов и поведут себя не как во времена смены власти 1998-го. Именно этот страх и подталкивает Тер-Петросяна спасать задницу капитулянта Пашиняна – своего политического духовного сына. И наплевать, что каждый день премьерства Никола работает против Армении.
1-ый президент РА вырвал из контекста озвученные на площади Вазгеном Манукяном заявления и сделал вывод, что оппозиция пойдет на столкновения, между тем как Манукян сказал прямо противоположное, настояв на том, что Никол должен уйти мирно, иначе это придется сделать силой, с чем он не согласен.
В своей статье Тер-Петросян обвиняет также Никола в том, что он, в свою очередь, готов любой ценой удерживать свое кресло и пойти на столкновения.
Получается, что директор АНК обвиняет в столкновениях обе стороны, разделив между ними ответственность, что очевидным образом на руку Николу.
Обратите внимание: Левон Тер-Петросян заранее обвиняет в столкновениях Вазгена Манукяна, подсказывая тем самым, чтобы Никол пошел на эти столкновения. Тер-Петросян провоцирует столкновения, внешне демонстрируя, будто сам против них.
Примечательно то, что Тер-Петросян не против ухода Пашиняна. Однако он против того, чтобы после Никола власть перешла к возглавляемому Манукяном временному правительству.
Против премьерства Манукяна также турецко-азербайджанский тандем, так как он, по понятным причинам, хочет удержать Никола в его кресле как можно дольше.
Против премьерства Манукяна также члены действующей в Армении соросо-турецкой агентурной сети и клятвенные сторонникибратания с турками – Васак Дарбинян, Овсеп Хуршудян, Татул Акопян, левоновцы, «црер», Артур Сакунц, Андраник Кочарян… Словом, 5-ая колонна.
Турция хочет довести капитуляцию Армении до конца, пытаясь любой ценой удержать Никола в премьерском кресле. Именно в рамках этой турецкой программы и активизировались армянские политические проститутки.
Против премьерства Манукяна также члены действующей в Армении соросо-турецкой агентурной сети и клятвенные сторонники братания с турками – Васак Дарбинян, Овсеп Хуршудян, Татул Акопян, левоновцы, «црер», Артур Сакунц, Андраник Кочарян… Словом, 5-ая колонна.