Այսօր Երևան է ժամանելու Լիտվայի Հանրապետության նախագահը
Այսօր աշխատանքային այցով Երևան է ժամանելու Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Դալիա Գրիբաուսկայտեն: Նշենք, որ մայիսի 2–ին երկօրյապաշտոնականայցով նա գնացել էր Ադրբեջան, հանդիպել Ադրբեջանի նախագահի և վարչապետի հետ: Տարածաշրջանային այցելության շրջանակում նա եղել է նաև Վրաստանում։
Ավելի վաղ Գրիբաուսկայտեն հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ-նմեծուշադրությունէհատկացնումձգձգվողհակամարտություններիկարգավորմանը, ևհակամարտողկողմերիմիջևփոխադարձվստահությանմթնոլորտիձևավորմանհարցումօգնությունցուցաբերելուհամարառաջիկայումայցելելուէՀարավայինԿովկաս:
Այսօր աշխատանքային այցով Երևան է ժամանելու Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Դալիա Գրիբաուսկայտեն: Նշենք, որ մայիսի 2–ին երկօրյա պաշտոնական այցով նա գնացել էր Ադրբեջան, հանդիպել Ադրբեջանի նախագահի և վարչապետի հետ: Տարածաշրջանային այցելության շրջանակում նա եղել է նաև Վրաստանում։
Ավելի վաղ Գրիբաուսկայտեն հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ-ն մեծ ուշադրություն է հատկացնում ձգձգվող հակամարտությունների կարգավորմանը, և հակամարտող կողմերի միջև փոխադարձ վստահության մթնոլորտի ձևավորման հարցում օգնություն ցուցաբերելու համար առաջիկայում այցելելու է Հարավային Կովկաս:

Сегодня с рабочим визитом в Армению прибудет президент Литвы Даля Грибаускайте. Ранее президент Литвы, которая сейчас председательствует в ОБСЕ, уже посетила Азербайджан и Грузию.
Напомним, что в Баку Грибаускайте заявила, что в решении Карабахского конфликта Литва готова оказать Азербайджану посильную помощь как член ОБСЕ и Евросоюза, так и в двустороннем формате.
Сегодня в Армению прибудет президент Литвы