ԱԱԾ-ն ծանուցագիր է ուղարկել Գագիկ Ծառուկյանին՝ վաղը հարցաքննության հրավիրելու վերաբերյալ. պաշտպան
ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտը ևս մեկ ծանուցագիր է ուղարկել ՀՀ Աժ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանին՝ դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 14:30-ին լրացուցիչ հարցաքննության հրավիրելու վերաբերյալ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ծառուկյանի պաշտպաններից Էմին Խաչատրյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է.
«Քաղաքական հետապնդումների և իրականությունից կտրված լինելու ևս մեկ ցայտուն փաստ …
Տեղեկացնում եմ, որ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտը հավատարիմ մնալով իր կողմից ձևավորած արատավոր ավանդույթին ևս մեկ ծանուցագիր է ուղարկել ՀՀ Աժ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանին 05.12.2020թ. ժամը 14:30-ին լրացուցիչ հարցաքննության հրավիրելու վերաբերյալ: Նույն օրը ժամը 15:00-ին Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքից ընդամենը 30 րոպե առաջ՝ ոչ աշխատանքային օրով Գագիկ Ծառուկյանին ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ հրավիրելն իմ համոզմամբ ունի ընդամենը մեկ նպատակ. Զրկել վերջինիս Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքին մասնակցելու և հայ ժողովրդին իր խոսքն ուղղելու հնարավորությունից: Գագիկ Ծառուկյանը և իր պաշտպանական թիմը բազմիցս նշելեն, որ վերջին վեց ամիսների ընթացքում տեղի ունեցող գործողությունները բացառապես քաղաքական հետապնդման դրսևորումներ են , ինչի ցայտուն և վառ դրսևորումներից մեկն էլ հերթական ծանուցագիրն է…
Ի դեպ, ՀՀ իշխանություններն իրականությունից այնքան են կտրվել, որ մեր հայրենիքի դեմ ծառացած օրհասական խնդիրները լուծելու փոխարեն, օրուգիշեր զբաղված են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, խորհրդարանական ընդդիմադիր ամենամեծ ուժի ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական մանդատից զրկելու անհիմն և կեղծ օրակարգով…Ինչ խոսք, ցավալի է…
Հ.Գ. Հատկանշական է, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանին միշտ տարբեր քրեական գործերով հարցաքննելու անհրաժեշտություն է առաջանում հատկապես կայանալիք հանրահավաքներից ընդամենը րոպեներ առաջ… Ես արդեն վաղուց չեմ հավատում նման զուգադիպություններին, իսկ հետևությունները թողնում եմ մեր հասարակության խելամիտ և օբյեկտիվ հատվածին…»։

СНБ направила Гагику Царукяну очередное уведомление о приглашении на допрос
Следственный департамент СНБ РА направил депутату НС РА Гагику Царукяну очередное уведомление о приглашении 5 декабря в 14:30 часов на дополнительный допрос. Об этом написал на своей странице в «Facebook» адвокат последнего Эмин Хачатрян.
Он, в частности, отметил: «Еще один очевидный факт политического преследования и отрыва от реальности… Информирую о том, что Следственный департамент Службы национальной безопасности Республики Армения, оставаясь верным сформированной им же порочной традиции, направил еще одно уведомление депутату НС РА Гагику Царукяну о приглашении 5 декабря в 14:30 часов на дополнительный допрос. То есть за 30 минут до митинга, который должен состояться в тот же день в 15:00 часов на площади Свободы.
Приглашение Царукяна в СНБ в нерабочий день преследует лишь одну цель - лишить последнего возможности участвовать в митинге на Площади Свободы и обратиться к армянскому народу. Гагик Царукян и его команда адвокатов неоднократно говорили о том, что все действия, предпринимаемые в течение последних шести месяцев, являются проявлениями исключительных политических преследований, одним из самых ярких проявлений которых стало очередное уведомление…
Кстати, власти РА настолько оторваны от реальности, что вместо решения роковых проблем, стоящих перед нашей Родиной, они днем и ночью заняты безосновательной и ложной повесткой по лишению Гагика Царукяна депутатского мандата.
P.S. Примечательно, что необходимость в допросе депутата НС РА Гагика Царукяна по разным уголовным делам особо возникает за несколько минут до митингов… Я давно уже не верю в такие совпадения и оставляю выводы на усмотрение разумной и объективной части нашего общества».