Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով դեկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 18։00-ից ապակենտրոն սկզբունքով կփակվեն Երևանի փողոցները
Հանրապետության հրապարակում ՀՀ պետական դրոշը ծածանելուց հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով քաղաքացիների «Արժանապատվության երթն» ավարտվեց։
Երթի ավարտին հայտարարվեց, որ վաղվանից սկսվելու են անհնազանդության ակցիաներ. վաղը՝ ժամը 18։00-ից ապակենտրոն սկզբունքով ակցիայի մասնակիցները փակելու են Երեւանի փողոցները։

3 декабря в 18:00 в Ереване пройдут акции неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна
После поднятия флага Армении на площади Республики в Ереване участники «Шествия достоинства», требующие отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна, завершили свою акцию.
В конце шествия было объявлено о том, что с завтрашнего дня начинаются акции неповиновения. Участники акции с 18:00 начнут перекрывать улицы Еревана.