Քաղաքական պատվերներ կատարող Դատախազներ՝ հող հանձնող վարչապետը սպառիչ պատասխանեց, որ «խնդրանքներով» ինչ ասել է, արել եք
Որպես կանոն խոսքս միշտ կառուցում եմ առանց զգացմունքային արտահայտությունների, այդ իսկ պատճառով՝ նոր եմ արձագանքում։ Հիմա հակիրճ․
1․ Երբ խոսում էինք, որ Նախագահ Քոչարյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է՝ դատախազները լուրջ դեմքով պնդում էին, որ չկա նման բան, սա պարզապես քրեական գործ է։ Լո՞ւրջ: Ձեր, հենց Ձեր՝ քաղաքական պատվերներ կատարող Դատախազներ՝ հող հանձնող վարչապետը սպառիչ պատասխանեց, որ Դուք «խնդրանքներով» ինչ ասել է՝ արել եք։ Հիմա հասկանալի է բոլորին, ինչի համար էիք ժամերով պայքարում, որ Քոչարյանը միայն մնա կալանքի տակ։ Հիմա հասկանալի է, որտեղից հայտնվեց աննա դանիբեկյանը և ինչի Դավիթ Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական գործ հարուցեցիք ԴՈՒՔ և ԽԼԵՑԻՔ գործը իրանից։ Պարզ է՝ «խնդրել էին»։
2․ Երբ կորոնավիրուսի ամենավտանգավոր շրջանում աննա դանիբեկյանը ԱՆՀԵՏԱՑԵԼ էր, ասում էինք՝ քաղաքական հետապնդում է՝ դատախազները լուրջ դեմքով պնդում էին, որ չկա նման բան, սա պարզապես քրեական գործ է։ Լո՞ւրջ: Հիմա հասկանալի է, որ աննա դանիբեկյանին «խնդրել էին»՝ անհետանալ և ինքը ինչպես միշտ չէր մերժել։ Մասնագետների համար պարզաբանեմ, ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԲԱՍՏԻՈՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ աննա դանիբեկյանները կարող են մի հատ «խնդրանքի» պայմաններում մի քանի ժամվա մեջ վերադարձնել անձնագիրը, իսկ «խնդրանքի» բացակայության պայմաններում նույնիսկ դատական նիստ չանել և պահել ՆԱԽԱԳԱՀԻ կալանքի տակ։
3․ Երբ շատերը ասում էին, որ պատահական չի ընտրվել Արցախը ազատագրած, մեր ՀՈՂԵՐԸ պահած, ՇՈՒՇԻՆ ՊԱՀԱԾ Նախագահի կալանքի օրը՝ ՄԱՅԻՍԻ 8, Դուք դատախազներ՝ ոչ մի խնդիր չէիք տեսնում։ Հիմա բոլորին հասկանալի է, որ երևի «կիրթ, կառուցողական» ինչ-որ մեկը «խնդրել էր» այդ օրը նշանակել դատական նիստ։ Նկատել եք, որ օրերը շատ հետաքրքիր են միշտ ընտրվում՝ Մայիսի 8՝ Քոչարյանի կալանքի հարց, նոյեմբերի 9-ը դրոշի օր՝ Շուշի հանձնել, նոյեմեբերի 25 Քարվաճառ հանձնել՝Մոնթեի ծնունդ։
4․ Ես ամաչում եմ, որ ես իրավաբան եմ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու եմ և Դուք ևս ունեք նույն կարգավիճակը, Դուք և աննադանիբեկյանները։
Հ․Գ․ Ես իմ Հայրենիքի բոլոր Նախագահների նկատմամբ միշտ ունեմ և ունեցել եմ բացառիկ հարգանք։ Իսկապես կարդացեք Նախագահ Տեր-Պետրոսյանի գնահատականը․․․

Арам Вардеванян: «Прокуроры, ваш, сдавший земли премьер, четко сказал, что вы по его «просьбе» делали что угодно»
Адвокат, кандидат юридических наук Арам Вардеванян на своей странице в «Фейсбук» прокомментировал утреннюю запись премьера РА Никола Пашиняна, в которой он раскрывает «подробности» касательно намерений первого и второго президентов РА посетить Москву с целью проведения обсуждений по Карабаху.
«1. Когда мы говорили о политическом преследовании президента Кочаряна, прокуроры с серьезным выражением лица утверждали, что ничего подобного нет, это всего лишь уголовное дело. Серьезно? Ваш премьер, по политическим приказам которого Вы, прокуроры, действуете, ваш, сдавший земли премьер, четко сказал, что Вы по его «просьбе» делали, что угодно. Теперь всем ясно, почему вы часами боролись за то, чтобы Кочарян остался под стражей. Теперь понятно, откуда появилась анна данибекян, и почему ВЫ возбудили в отношении Давита Григоряна уголовное дело и ЛИШИЛИ его возможности рассмотрения дела. Ясное дело – «попросили».
2. Когда в самый опасный период распространения коронавируса анна данибекян ИСЧЕЗЛА, и мы говорили, что это политическое преследование, прокуроры с тем же серьезным выражением лица твердили, что это всего лишь уголовное дело. Серьезно? Теперь ясно, что анну данибекян попросту «попросили» исчезнуть, и она, конечно, не отвергла просьбу, впрочем, как всегда. Для специалистов объясню иначе: анны данибекяны, БАСТИОНЫ ДЕМОКРАТИИ В АРМЕНИИ, по одной маленькой «просьбе» могут в течение нескольких часов вернуть паспорт, но в условиях отсутствия такой «просьбы» могут даже переносить судебные заседания, лишь бы держать ПРЕЗИДЕНТА под стражей.
3. Когда многие говорили, что неслучайно Президента, освободившего Арцах, сохранившего наши ЗЕМЛИ, сохранившего ШУШИ, арестовали именно 8 МАЯ, ВЫ прокуроры, не видели в этом никакой проблемы. Теперь всем ясно, что некое «цивилизованное и конструктивное» лицо «попросило» назначить заседание именно в это день. Вы заметили, что дни избраны весьма интересно: Кочаряна арестовали 8 мая, 9 ноября (день флага) сдали Шуши, 25 ноября, в день рождения своего освободителя – Монте, был сдан Карвачар.
4. Мне стыдно, что я адвокат, кандидат юридических наук, и Вы, Вы и данибекяны, имеете тот же статус.
P.S. Я всегда имел и имею исключительное уважение ко всем президентам РА. Ознакомьтесь с оценкой Президента Левона Тер-Петросяна», – написал Вардеванян.