ԱԺ-ն դեմ քվեարկեց ռազմական դրության վերացմանը (տեսանյութ)
Նախագծի ընդունմանը դեմ քվեարկեց «Իմ քայլը» խմբակցությունը՝ 56 պատգամավոր։ Կողմ քվեարկեցին ընդդիմադիրները՝ 36 պատգամավոր: Եվս երկու պատգամավոր ձեռնպահ քվեարկեց:
ՀՀ Ազգային ժողովի Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը երեկ բացասական եզրակացություն էր տվել Հայաստանում հայտարարված ռազմական դրությունը վերացնելու մասին հարցին:
Ռազմական դրությունը վերացնելու մասին խորհրդարանի որոշման նախագիծը ներկայացրել էր «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը:
Հայաստանի Հանրապետությունում ռազմական դրություն է հայտարարված սեպտեմբերի 27-ից:
Այսօր ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստի օրակարգում ռազմական դրությունը վերացնելու մասին հարցն էր։

НС не принял проект решения об отмене военного положения (видео)
Национальное собрание Армении не приняло проект решения об отмене военного положения, объявленного в Армении 27 сентября. Как сообщает «Арменпресс», проект не приняли 36 голосами «за», 56 «против» и 2 «воздержавшихся».
Депутаты от правящего блока «Мой шаг» проголосовали против отмены режима военного положения, 37 парламентариев от «Процветающей Армении» и «Светлой Армении» поддержали данную законодательную инициативу.
Проект решения НС об отмене военного положения был представлен парламентской фракцией «Светлая Армения».