Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը լավ է և պատրաստվում է սկսել բուժման ընթացքը
Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը լավ է և պատրաստվում է սկսել բուժման ընթացքը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Վահրամ քահանա Մելիքյանը՝ անդրադառնալով Սրբազանի մասին տարածված տեղեկությանը, թե նա մահացել է։
«Քիչ առաջ կապ հաստատվեց։ Պարգև Սրբազանը լավ է և այս առավոտ արդեն պիտի սկսի իր բուժման ընթացքը։
Նման տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ մնացյալ հետևությունները թողնում եմ Ձեզ»,-գրել է Վահրամ քահանա Մելիքյանը ու հորդորել այսօրվա տեղեկատվական խառնաշփոթի պայմաններում հետևել պաշտոնական լրատվությանը։
«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում տարածվել են տեղեկություններ, թե Պարգև Սրբազանը մահացել է:

Предстоятель Арцахской епархии ААЦ Паргев Мартиросян жив и собирается начать процесс лечения
Предстоятель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Паргев Мартиросян жив и собирается начать процесс лечения.
Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил директор информационной системы Первопрестольного Св. Эчмиадзина Ваграм Меликян, коснувшись распространенной информации о смерти епископа.
«Некоторое время назад мы связались с ним. Архиепископ Паргев чувствует себя хорошо и должен начать лечение», – написал отец Ваграм Меликян и призвал следить за официальной информацией в условиях сегодняшней информационной неразберихи.