Առողջապահության նախարարը հայտնել է 2425 զոհված հայ զինծառայողի մասին
Նոյեմբերի 17-ի դրությամբ, դատաբժշկական ծառայությունը քննել է 2425 զոհված զինծառայողի դի, խորհրդարանում լրագրողներին ասել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նա նշել է, որ նրանցից շուրջ 250-ը չճանաչված է:
Այսօր Պաշտպանության բանակը հրապարակել էր հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված ևս 81 զինծառայողի անուն։ Ըստ ՊԲ հրապարակած ցուցակների՝ հայկական կողմի զոհերի հրապարակված թիվը 1586 է։

Министр здравоохранения сообщил о 2425 погибших армянских военнослужащих
По состоянию на 17 ноября судебно-медицинская служба провела экспертизу тел 2425 погибших военнослужащих, сообщил сегодня в парламенте министр здравоохранения Арсен Торосян.
Он отметил, что около 250 тел из них не опознаны.
Армия обороны Республики Арцах сообщила сегодня о 81 военнослужащем, погибшем в боях при отражении азербайджанской агрессии в зоне карабахского конфликта.
Всего, по уточненным данным Минобороны Арцаха, погибли 1586 военнослужащих.