«Իմ քայլի» պատգամավորներին, ՔՊ–ին, կառավարության անդամներին, ուժային կառույցներին
Դեռևս ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի՝ բռնության կոչերով լեցոուն ֆեյսբուքյան գրառումը քրեորեն հետապնդելի ձևակերպումներ է պարունակում։ Այդ գրառումը հակասում է ՀՀ սահմանադրության տառին և ոգուն։
Հաշվի առնելով մեր երկրում առկա խիստ լարված ու պայթյունավտանգ իրավիճակը՝ անհրաժեշտ է կանխել ներքին բախումների հրահրումը, երկրորդ «Մարտի 1»–ի կազմակերպումը, քաոսը և ՀՀ անվտանգությանը սպառնացող գործընթացները։
1․ «Իմ քայլը» խմբակցությանը
Խմբակցության յուրաքանչյուր անդամ պետք է վերջապես առաջնորդվի Սահմանադրության 94–րդ հոդվածով, ըստ որի՝ պատգամավորը ներկայացնում է ամբողջ ժողովրդին, կաշկանդված չէ հրամայական մանդատով, առաջնորդվում է իր խղճով եւ համոզմունքներով:
Ուշադրությո՛ւն դարձրեք, Սահմանադրության մեջ չկա դրույթ, որ դուք պետք է առաջնորդվեք մեկ մարդու քմահաճույքներով, վախերով, ֆոբիաներով ու ապօրինի հրահանգներով։
Անհատական ազատագրման և ինքնամաքրման «տրանսֆերային պատուհանը» շատ արագ փակվելու է։ Առաջիկա ժամերի ընթացքում։
Խոսքը ճամբարափոխության մասին չէ։ Խոսքը կապիտուլյացիայից ու բռնությամբ իշխանությունը պահելու քայլերից տարանջատվելն է՝ «Իմ քայլից» դուրս գալու միջոցով։
«Իմ քայլից» դուրս եկող յուրքանչյուր պատգամավոր հումանիտար միջանցք կստանա։ Հակառակ դեպքում ամեն մեկը կստորագրի իր բաժին կապիտուլյացիայի ու ինքնաոչնչացման ակտի տակ։ Կոլեկտիվ անպատասխանատվությունը տվյալ դեպքում չի աշխատելու։
2․ «Քաղաքացիական պայմանագրին»
Այս կուսակցությունը կա՛մ պետք է ինքնամաքրվի անհավասարկշիռ առաջնորդից, կա՛մ դրա ամեն մի անդամ պետք է որոշում կայացնի՝ ինքը համահեղինա՞կ է կապիտուլյացիայի ակտին, թե՞ ոչ։
3․ Կառավարության անդամներին
Դուք պատրա՞ստ եք կանգնել պարտության դրոշակակրի կողքը։ Դուք պատրա՞ստ եք ապրել կապիտուլյացիայի համահեղինակի խարանով։
4․ Ուժային կառույցներին
Հարգելի ոստիկաններ, հատուկ ծառայության աշխատակիցներ, մեջքից հարված ստացած բանակ։ Ձեր պարտքն է պահպանել սահմանադրական կարգը, թույլ չտալ օրինազանցություն, իշխանության ուզուրպացիա, ՀՀ քաղաքացիների իրավունքների ոտնահարում և գործել բացառապես հանուն Հայաստանի Հանրապետության։

Депутатам от «Моего шага», «Гражданскому договору», членам правительства, силовым структурам
Полная призывов к насилию фейсбуковская запись всё еще занимающего пост премьер-министра РА Никола Пашиняна содержит уголовно наказуемые формулировки. Эта запись противоречит букве и духу Конституции РА.
Учитывая сложившуюся в стране крайне напряженную и взрывоопасную обстановку, необходимо пресечь провоцирование внутренних столкновений, организацию второго «1 марта», хаос и угрожающие безопасности РА процессы.
1 Фракции «Мой шаг»
Каждый член фракции должен руководствоваться 94-ой статьей Конституции, согласно которой депутат представляет весь народ, не обременен императивным мандатом, руководствуется своей совестью и убеждениями.
Обратите внимание: в Конституции нет положения, согласно которому вы должны руководствоваться капризами, страхами, фобиями и незаконными распоряжениями одного человека.
«Трансферное окно» по индивидуальному освобождению и самоочищению очень быстро закроется. В ближайшие часы.
Речь не о смене лагеря. Речь о дистанцировании от капитуляции и шагов по насильному удержанию власти посредством выхода из «Моего шага».
Каждый вышедший из «Моего шага» депутат получит гуманитарный коридор. В противном случае он подпишется под своей долей капитуляции и актом самоуничтожения. Коллективная безответственность в данном случае не сработает.
2 «Гражданскому договору»
Эта партия должна либо самоочиститься от неуравновешенного лидера, либо каждый ее член должен принять решение о том, является ли он соавтором акта капитуляции.
3 Членам правительства
Готовы ли вы встать рядом со знаменосцем поражения? Готовы ли вы жить с клеймом соавторов капитуляции?
4 Силовым структурам
Уважаемые полицейские, работники спецслужб, получившая удар в спину армия. Вашим долгом является сохранить конституционный порядок, не допустить беззакония, узурпации власти, попрания прав граждан РА и действовать исключительно во имя Республики Армения.